Голову САП знову не обрали: конкурсна комісія перенесла засідання

Голову САП знову не обрали: конкурсна комісія перенесла засідання

Важливо
Голову САП знову не обрали: конкурсна комісія перенесла засідання

Конкурсна комісія з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на засіданні 24 грудня знову не змогла проголосувати за результати конкурсу. Засідання вирішили перенести через відсутність кворуму.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Один із фіналістів конкурсу, детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко, направив конкурсній комісії листа, де стверджує, що представниця Офісу генпрокурора повідомила йому про відсутність необхідних для спецперевірки документів.

Клименко заявив, що в НАЗК йому заперечили необхідність повторної перевірки. Також він попрохав повідомити про правові підстави для проведення повторної спецперевірки.

Своєю чергою голова конкурсної комісії Катерина Коваль заявила, що не отримала від Офісу генерального прокурора підтвердження, що кандидати пройшли спецперевірки відповідно до законів про запобігання корупції та допуск до державної таємниці.

"У нас є лише копії довідок, що вони (кандидати на посаду голови САП – ред.) пройшли ці перевірки в квітні 2021 року. А сьогодні грудень. Хто має нам підтвердити, що на сьогодні немає застережень до цих кандидатів, що вони відповідають цим законам?" – зазначила Коваль.

Вона запропонувала проєкт рішення, згідно з яким конкурсна комісія затверджує переможця, але його кандидатуру подають уже після отримання відповіді від Офісу генпрокурора.

Але голосів членів конкурсної комісії за проєкт рішення так і не знайшлося, хоча його вносили тричі з різними поправками. Зрештою засідання вирішили перенести через відсутність кворумуНа засіданні були присутні лише мінімально необхідні 5 із 7 членів конкурсної комісії від України, а один із них, Андрій Гуджал, голосував проти всіх рішень..

Міжнародні експерти в комісії просили затвердити переможця конкурсу без погодження з боку Офісу генпрокурора. "Я не знайома з українським законодавством, але те, що я чую, не має нічого спільного зі здоровим глуздом", – заявила під час засідання Нона Цоцорія, членкиня комісії за квотою Ради прокурорів.

У коментарі Суспільному Катерина Коваль заявила, що комісія ще не знає дати наступного засідання.

Читайте також: "Глибоке розчарування". У США прокоментували провал призначення керівництва САП

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

  • У серпні 2020 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення за власним бажанням. Причину такого рішення він не назвав. У НАБУ заявили, що звільнення Холодницького не вплине на перебіг розслідувань Національного антикорупційного бюро.
  • Конкурс щодо обрання нового очільника САП стартував ще 25 січня. У липні оголосили двох фіналістів конкурсу: Олександр Клименко та Андрій Синюк. Але керівника досі не обрали. США і ЄС не раз закликали до прозорого завершення конкурсу, щоб САП не лишалася без очільника.
  • Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський спростував заяву Шабуніна і у коментарі Суспільному підкреслив, що Офіс президента не пов’язаний із проведенням конкурсу на посаду керівника САП.
  • 20 грудня Окружний адміністративний суд Києва визнав недійсним порядок роботи комісії з відбору керівника САП, бо в липні 2015 року вона начебто втратила повноваження. Офіс президента заявив, що на конкурс це рішення не вплине, оскільки рішення ОАСК ще можна оскаржити.
  • 21 грудня конкурсна комісія з обрання голови САП провалила голосування за переможця конкурсу. Голова комісії Катерина Коваль повідомила Суспільному, що рішення не ухвалили, бо чекають відповіді від Офісу генерального прокурора щодо перевірки кандидатів-переможців.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок