«Не потрібно зволікати»: що робити батькам на Полтавщині, якщо зникла дитина

«Не потрібно зволікати»: що робити батькам на Полтавщині, якщо зникла дитина

«Не потрібно зволікати»: що робити батькам на Полтавщині, якщо зникла дитина
pexels.com

До поліції Полтавщини від початку року надійшло 542 звернення щодо зникнення дітей. Це на 53 більше, ніж торік. Про те, як діяти батькам у разі зникнення дитини, Суспільному розповіла начальниця відділу превентивної діяльності обласної поліції Ірина Москаленко.

Якщо зникла дитина, у першу чергу слід перевірити місця, де вона може перебувати, – це, зокрема, школа чи гуртки, які відвідує син чи донька. Варто також поспілкуватися про ймовірне місце перебування з друзями, родичами, викладачами тощо, говорить Ірина Москаленко.

«Якщо про місцеперебування ніхто із родичів, знайомих чи класних керівників не знає, то не потрібно зволікати. Одразу варто звернутися до поліції. Не потрібно чекати день чи два. Найперше – треба повідомити, з якого моменту батьки вважають дитину зниклою, а також надати максимально точну інформацію про неї», – додала начальниця відділу превентивної діяльності обласної поліції.

За словами Ірини Москаленко, важливо надати правоохоронцям найсвіжішу фотокартку дитини, номер телефону, імена друзів, учителів. Крім того, слід проінформувати про прикмети, особливості зовнішності, захворювання та одяг, у якому дитину бачили востаннє.

«Важливо, щоб дитина знала своє прізвище ім’я і по батькові, а також номер телефону одного із батьків. Іноді батьки у рюкзак дитині можуть покласти наліпку, в якій вказують свій номер телефону. Це може допомогти, але важливо не залишати цю наліпку на видному місці», – додала Ірина Москаленко.

Якщо пошуки затягуються і не вдається визначити місце перебування дитини протягом доби, можуть, зокрема, розпочинати кримінальне провадження, додала Ірина Москаленко.

«Якщо дитину не можуть тривалий час знайти, то у такому випадку правоохоронці можуть залучати кінологів, дільничих поліцейських, засоби масової інформації та громадські організації»,– сказала Москаленко.

За словами начальниці відділу превентивної діяльності Ірини Москаленко, після того, як дитину розшукають, її не слід сварити. Варто заспокоїтися, а вже потім поговорити про те, що сталося і розповісти, що потрібно робити в таких випадках.

Від початку року на Полтавщині усі діти, про зникнення яких повідомляли, були знайдені.

Читайте також:

На початок