Полтавський міський голова наклав вето на рішення сесії щодо старост

Полтавський міський голова наклав вето на рішення сесії щодо старост

Полтавський міський голова наклав вето на рішення сесії щодо старост
Суспільне Полтава (02.12.2021)

24 грудня голова Полтавської громади Олександр Мамай зупинив рішення сесії щодо виключення старост зі складу виконкому. Це питання пропонує розглянути повторно. Про це Суспільному стало відомо із двох розпоряджень міського голови.

Рішення про виключення старост приєднаних до Полтави сіл зі складу виконкому міської ради запропонували та ухвалили депутати на позачерговій сесії. Водночас самі старости були проти цього, тому звернулися до Олександра Мамая. Він звернення розглянув і вирішив накласти вето на рішення депутатів, аби не змінювати склад виконавчого комітету.

У розпорядженні від 24 грудня з підписом міського голови зазначено:

«Персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови. Таким чином, виключно міський голова наділений повноваженнями щодо внесення на розгляд Полтавської міської ради пропозицій щодо кількісного та персонального складу виконавчого комітету Полтавської міської ради, тоді як рішення було прийнято всупереч норми закону за відсутності подання міського голови».

Згідно з документами, проєкт рішення про зміни у складі виконавчого комітету міський голова хоче винести на повторний розгляд сесії.

Що відомо:

  • 22 грудня 2021-го депутати проголосували за виключення зі складу виконкому старост старостинських округів Полтавської громади. Проєкт рішення підтримали 24 депутати із 42.
  • 23 грудня на засіданні виконкому Полтавської міськради керівники старостинських округів громади просили у міського голови Олександра Мамая скасувати рішення сесії про виключення їх зі складу виконкому.
  • Полтавську міську територіальну громаду утворили після місцевих виборів, які відбулися восени 2020-го року. До Полтави приєднали 55 навколишніх сіл. Площа нової громади – понад 500 квадратних кілометрів.
  • 19 лютого 2021-го року депутати міської ради затвердили керівників для десяти старостинських округів. Старости виконують роль представників влади на місцях. Це оплачувані посади, та розпоряджатися бюджетом самостійно вони не можуть.
На початок