У Києві планують розробити документацію для надання статусу пам’ятки 570 об’єктам у 2022-2024

У Києві планують розробити документацію для надання статусу пам’ятки 570 об’єктам у 2022-2024

У Києві планують розробити документацію для надання статусу пам’ятки 570 об’єктам у 2022-2024
Facebook

У Київській міській державній адміністрації протягом 2022-2024 років планують розробити облікову документацію на приблизно 570 об’єктів для надання їм статусу пам’ятки.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Протягом 3 років документацію на близько 300 об’єктів мають створити фахівці Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій за бюджетні кошти. Документацію ще на близько 270 об’єктів мають розробити із залученням організацій та установ відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі". В результаті ці об’єкти мають бути внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Затвердження охоронних зон пам’яток

У КМДА зазначають, що протягом 2022-2024 років також приділятимуть увагу затвердженню меж та режимів використання зон охорони пам’яток. Це сприятиме збереженню як пам’яток, так і прилеглої до них території.

"Важливо, що затвердження таких зон охорони пам’яток запобігатиме видачі дозвільної документації із перевищенням висотності забудови в межах території пам’яток та в зонах їх охорони", – повідомив директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Як повідомили в КМДА, протягом 2019-2021 років було затверджено пам’яткоохоронну документацію щодо визначення меж та режимів використання зон охорони культурної спадщини на 35 об'єктів. Зокрема, на 25 окремих пам’яток, на 8 комплексів пам’яток, а також на пам’ятку історії, ландшафту місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро" та пам’ятку містобудування місцевого значення "Вулиця Хрещатик". Це дозволило визначити режими використання близько 56% території історичних ареалів міста Києва.

Читайте також: Київ архітектурний: 10 найкрасивіших будівель столиці

У 2022-2024 роках заплановано розроблення близько 60 одиниць науково-проектної документації. Ці відомості вносяться до містобудівного кадастру Києва та Державного земельного кадастру. Також документація направляється до департаменту земельних ресурсів, департаменту містобудування та архітектури, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Реставрація археологічних предметів

Крім того, протягом 2022-2024 років у КМДА планують відреставрувати, законсервувати та передати до музеїв близько 200 археологічних предметів. На відповідні цілі передбачено фінансування в розмірі 19,6 млн грн.

Що відомо

  • У серпні депутати Київради вирішили заборонити реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок