Херсонський морський торговельний порт передали у концесію

Херсонський морський торговельний порт передали у концесію

Херсонський морський торговельний порт передали у концесію
Фото: Херсонський морський торгівельний порт/Facebook

Від 23 грудня Херсонський морський торговельний порт переходить під управління компанії-концесіонерки на 30 років. Акт про передачу майна підписали Міністерство інфраструктури України, ДП "Адміністрація морських портів України", ТОВ "Рисоіл-Херсон" і ТОВ "Херсонський порт".

Про це йдеться на сторінці Міністерства інфраструктури України у Facebook

За договором концесіонер має модернізувати підприємство. На це у найближчі три з половиною роки витратять 216 млн інвестицій. Ще 18 мільйонів вкладуть у інфраструктуру Херсона. Йдеться про співфінансування капремонту доріг на шляху до порту та нового майданчика для вантажівок поза межами міста.

"Капітальні інвестиції допоможуть реалізувати потенціал для розвитку перевезень внутрішніми водними шляхами, адже порт розташований у дельті Дніпра. Однією з умов концесійного договору є збільшення до 80% частки вантажів, що прямують до порту внутрішнім водним та залізничним транспортом", — розповів міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, загальна сума інвестицій — 320 мільйонів гривень. План-графік здійснення інвестицій вже затверджений та розроблені технічні проєкти.

Окрім того, концесіонер обіцяє мільйонні сплати до бюджету, безперервну діяльність порту та не звільняти працівників, які наразі працюють на підприємстві, протягом 10 років.

"Підготовка дозволяє запустити всі робочі процеси у максимально короткий час. Нами буде застосовуватись сучасний підхід, нове обладнання і технології. Це означає не лише збільшення обсягів перевалки, а й вищі зарплати для наших співробітників, покращення умов та безпеки праці, дотримання високих екологічних стандартів", — розповів співвласник Risoil і ТОВ "Херсонський порт" Олександр Мінов.

Що відомо:

  • Засновниками ТОВ "Херсонський порт" опосередковано виступають компанії груп Risoil та Georgian Industrial Group.
  • Договір стосовно передачі в концесію майна ДП "Херсонський морський торговельний порт" було підписано 26 червня 2020 року в присутності Президента України Володимира Зеленського.
  • Консультаційну допомогу протягом усього процесу надавав проєктний офіс з розвитку державно-приватного партнерства "СПІЛЬНО".

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок