Понад 140 тисяч експонатів зберігається у фондах краєзнавчого музею в Черкасах

Понад 140 тисяч експонатів зберігається у фондах краєзнавчого музею в Черкасах

Понад 140 тисяч експонатів зберігається у фондах краєзнавчого музею в Черкасах
Суспільне Черкаси

Історичні документи, листи, автобіографії – такі пам’ятки зберігаються і в державних архівах, і в музейних фондах. Про це Суспільному розповіла старша наукова працівниця відділу фондів Черкаського обласного краєзнавчого музею Світлана Урицька.

У День працівників архівних установ, який в Україні відзначають 24 грудня, журналісти Суспільного побували у фондосховищах музею та побачили, як там працюють з історичними пам’ятками.

Світлана Урицька – одна з п’яти працівників відділу фондів краєзнавчого музею. Працівниця відповідає за найчисельнішу групу – пам’ятки писемності:

"Це 27 тисяч музейних предметів, 1 400 рукописних пам’яток – довідки, автобіографії, спогади, листи з фронту, автобіографії",розповіла Світлана Урицька.

У фондах Черкаського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тисяч експонатів
Наукова працівниця Черкаського краєзнавчого музею Світлана Урицька у фондосховищах. Суспільне Черкаси

Приймає, реєструє, зберігає, систематизує, стежить за станом та своєчасним відновленням експонатів. А ще контролює додержання правил протипожежного захисту в приміщеннях фондів, бере участь у роботі з експертизи наукової і практичної цінності архівних документів – це частина того, що вміє, знає та робить працівник фондів.

У фондах Черкаського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тисяч експонатів
Наукова працівниця музею Світлана Урицька розповідає про експонати та свою роботу. Суспільне Черкаси

За словами працівниці відділу фондів, у фондах Черкаського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тисяч експонатів, які розподілені за групами.

"Серед цих пам’яток, мабуть, одна з найцікавіших – це доповідь отця Яримовича, датована 1922 роком, і називається «Тайна погребения Богдана Хмельницького как факт спекуляции историческим собитием» – ось ця пам’ятка", – розповіла Світлана Урицька.

У доповіді йде полеміка одного із засновників пам’ятко-охоронної роботи на Чигиринщині отця Яримовича із музеєзнавцем і археологом, професором Стеллецьким, який 1921 року проводив археологічні розкопки на території Суботова.

Зі слів Світлани Урицької, за його свідченнями, ці розкопки дали найблискучіші результати.

"У нас багато старих документів, але цей як приклад підтвердження історичної правди. Олексій Яремович – він людина була проста, краєзнавець, але для нього історична правда була понад усе", – зауважила пані Світлана.

За її словами, крім пам’яток писемності, в підвалах музею зберігаються картини, етнографічні матеріали, одяг, предмети археології та дорогоцінні метали.

У фондах Черкаського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тисяч експонатів
Експонати Черкаського краєзнавчого музею. Суспільне Черкаси

Вона додала, що кожна одиниця записана у відповідний журнал та має свій інвентарний номер. Відвідувачі можуть побачити ту чи іншу історичну річ на експозиціях, які готують протягом року працівники музею.

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди