На телеканалі UA: ПЕРШИЙ покажуть розслідування Суспільного про звірства у реабілітаційних закладах

На телеканалі UA: ПЕРШИЙ покажуть розслідування Суспільного про звірства у реабілітаційних закладах

На телеканалі UA: ПЕРШИЙ покажуть розслідування Суспільного про звірства у реабілітаційних закладах
Суспільне

Прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного "Поки Бог не бачить" відбудеться на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ 26 грудня о 13:30.

Про це повідомляє Суспільне.

Після виходу попереднього проєкту-розслідування "Бити. Молитися. Тримати" про жорстокість в мережі реабілітаційних центрів до редакції розслідувань Суспільного мовника надійшли декілька повідомлень. До журналістів звернулася 65-річна Алла, за словами якої, у реабілітаційному центрі забили до смерті її сина. Згодом звернувся Вадим, який у такому ж закладі втратив брата. Обидві історії об’єднує релігійна організація "Нове покоління", з якою пов'язані ці реабілітаційні центри.

Під час розслідування журналісти натрапили на факти знущань, трудової експлуатації людей та вбивства, за які досі ніхто не поніс покарання. Тим часом центри продовжують свою діяльність.

"Цей проєкт особливий з багатьох причин. По-перше, в основі його історії, з якими прийшли наші глядачі. По-друге, ці історії, а також те, що знайшла Катерина Лихогляд, — вражає, шокує і змушує кулаки стискатись. Це детективно-драматична історія, яка не дає перевести подих", — каже шеф-редакторка, засновниця творчого об’єднання розслідування Суспільного мовника Інна Білецька.

У свою чергу авторка проєкту Катерина Лихогляд зазначає, що робота над фільмом відкинула в атмосферу 90-х.

"Це розслідування почалося з того, що нам написала жінка, в якої жорстоко вбили сина в реабілітаційному центрі. Її мотивація була надпотужною: "Я хочу, щоб всі знали, що відбувається в тих центрах, щоб ніхто не пережив того, що пережила я", — каже Лихогляд.

Вона додала, що трагічні історії людей у документальних стрічках команди розслідувань "об’єднує спільний знаменник — бідність. Близько половини населення України живе за межею бідності. І саме вона — причина того, як множиться горе".

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок