ЦВК просить Донецьку і Луганську ОДА оцінити можливість проведення виборів на Донбасі

ЦВК просить Донецьку і Луганську ОДА оцінити можливість проведення виборів на Донбасі

ЦВК просить Донецьку і Луганську ОДА оцінити можливість проведення виборів на Донбасі
Фото: mva.gov.ua / Facebook

Центральна виборча комісія звернулася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій за висновками щодо можливості організації підготовки і проведення 27 березня 2022 року перших місцевих виборів в окремих територіальних громадах цих регіонів. Про це повідомляє пресслужба ЦВК.

“Така необхідність зумовлена тим, що у Донецькій та Луганській областях триває операція Об’єднаних сил щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації”, — йдеться у повідомленні.

Відповідно, на окремих територіях цих областей існує загроза безпеці виборців, учасникам виборчого процесу, а також належному забезпеченню організації підготовки та проведення виборів, повідомили у ЦВК.

“Тож у такій ситуації рішення про можливість чи неможливість проведення виборів Комісія може ухвалити на підставі відповідних висновків обласних військово-цивільних адміністрацій, як це було напередодні місцевих виборів у жовтні 2020 року та березні 2021 року”, — відзначили у Центрвиборчкомі.

Там також нагадали, що ЦВК не має повноважень самостійно визначати, чи є можливість грантувати належний рівень безпеки та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення виборів на цих територіях.

Згідно з Виборчим Кодексом, перші вибори можуть проводитись двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня та мають бути призначені не пізніше ніж за 70 днів до дня виборів.

“Отже, у разі визнання можливим організувати підготовку та проведення перших місцевих виборів в останню неділю березня 2022 року Комісія повинна ухвалити рішення про їх призначення не пізніше 16 січня 2022 року”, — повідомили у ЦВК.

Відтак ЦВК очікує на відповідні висновки від Донецької та Луганської ОДА-ВЦА не пізніше 13 січня 2022 року.

“Комісія вкотре підкреслює, що її дії та рішення завжди спрямовані виключно на забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян та принципів вільного, демократичного виборчого процесу”, — йдеться у повідомленні.

Тож ЦВК очікує на обґрунтовані висновки від Донецької та Луганської ОДА-ВЦА. Це дасть достатньо підстав для ухвалення рішення щодо можливості безпечного проведення місцевих виборів на Донбасі, зазначили у Центральній виборчій комісії.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

Читайте також

"Україна прагне виключно миру". МЗС – про заяву Путіна про підготовку "воєнної операції" на Донбасі

Рада знову продовжила "особливий статус" Донбасу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок