Рівнерада та облрада затвердили бюджети на 2022 рік. Як їх коментує влада

Рівнерада та облрада затвердили бюджети на 2022 рік. Як їх коментує влада

Рівнерада та облрада затвердили бюджети на 2022 рік. Як їх коментує влада
Фото: Суспільне Рівне

Рівненська міська та обласна ради 23 грудня затвердили бюджети на 2022-й рік. Керівники міста й області зазначили, що доходи зростають, якщо порівнювати із попередніми фінансовими документами.

Бюджет і Рівнеоблрада

Депутати бюджет Рівненщини на наступний рік затвердили одноголосно. Передбачені у ньому доходи становлять майже 2,7 мільярда гривень. Головними джерелами наповнення є власні доходи – майже 61%. Решта - субвенції та дотації з держбюджету.

У структурі видатків найбільше грошей передбачено на освіту, на другому й третьому місцях - соціальний захист та охорона здоров'я. У бюджеті наразі не заклали коштів на капітальні видатки - їх розподілятимуть упродовж року. Також протягом 2022-го, залежно від рівня надходжень, будуть коригувати планове фінансування обласних програм.

"Якось називати цей бюджет соціальним, чи бюджетом проїдання – я би не став. Головне, що він максимально збалансований, доходи дещо перевищують видатки – є невеличкий профіцит. Є ріст по галузях, але він зумовлений ростом мінімальної зарплати, ростом вартості енергоносіїв. Бюджет як бюджет", – сказав голова Рівнеоблради Сергій Кондрачук.

"Сама цифра обласного бюджету 1,218 мільярда власних надходжень – це у півтора раза більше, ніж у 2019 році. Рівненщина зробила впевнений крок до фінансової самодостатності, тому що раніше ми мали всього 800 мільйонів власних надходжень. Збільшили на 400 мільйонів, це означає, що область стає менш дотаційною", – каже голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Бюджет і Рівнерада

За бюджет Рівненської громади 2022 року проголосували також депутати на сесії міської ради. Дохідна частина має становити понад 2,8 мільярда. Це на 65 мільйонів більше, ніж кошторис 2021-го.

Обсяг прогнозованих видатків – 2,9 мільярда. Ухвалили проєкт рішення за основу. Деякі пункти кошторису викликали суперечки, зокрема, депутати не погодили розмір надбавок вчителям, а також зауважили, що на фінансування Рівненського зоопарку заклали недостатньо грошей. Тож деякі питання відклали на наступну сесію, на якій після обговорень і прийматимуть зміни до бюджету на 2022 рік.

"Коштів ніколи не вистачає, яким би бюджет не був. Завжди будуть суперечки, що на ту чи іншу галузь не буде вистачати. Бюджет розвитку приблизно планується в розмірі 229 млн грн, плюс 125 млн вільних залишків", – сказав міський голова Рівного Олександр Третяк.

Більш детально про те, як приймали бюджет Рівненської громади дивіть у сюжеті.

Мер уточнив, що бюджет розвитку скоротився через компенсацію різниці в тарифах за теплопостачання. Йдеться про те, що місто покриває тепловикам понад 200 млн, аби жителі громади платили за тепло за тарифами минулого року.

"Тобто змушені констатувати факт, як і попереджували, навесні цілком ймовірно може бути питання по освітленню, по асфальтуванню і так далі", – додав Третяк.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок