Чи є чим хизуватися: очільник Черкаської області підбив підсумки року

Чи є чим хизуватися: очільник Черкаської області підбив підсумки року

Чи є чим хизуватися: очільник Черкаської області підбив підсумки року
Суспільне Черкаси

Очільник області Олександр Скічко 23 грудня звітував про досягнення Черкащини у 2021 році. Підбиття підсумків робив за різними галузями: медицина, освіта, інфраструктура тощо.

Серед запрошених були лише журналісти, яким демонстрували таблиці й інфографіку:

"Цього року ми відремонтували 360 кілометрів дороги: 251 державного значення і 115,3 кілометра — місцевого значення".

Як ремонтують дороги в області Суспільне протягом року висвітлювало.

Прокоментувати звіт Олександра Скічка ми попросили Артура Чемириса — учасника громадської організації "Горизонт змін", яка аналізує діяльність органів влади:

"Перший політик – президент – ставить собі за мету переобратися на наступних виборах і тому існує програма «Великого Будівництва». І вся вертикаль президента працює виключно на цю ціль", – зауважив Артур Чемирис.

Підсумки голова обласної державної адміністрації продовжив розповіддю про Черкаський аеропорт. Згадав про введення в експлуатацію злітно-посадкової смуги:

"Аеропорт повертається на карту аеропортів світу. Попереду багато роботи, щоб здійснювалися регулярні рейси".

Очільник Черкаської області підбив підсумки року
Олександр Скічко. Суспільне Черкаси

Втім Артур Чемирис зауважив, що реальним досягненням можна буде вважати, коли аеропорт запрацює:

"Щоб аеропорт запрацював не як тренувальна база для пілотів малої авіації, а як аеропорт який приймає великі літаки. Тож поки це все слова".

Не оминув очільник області галузь медицини. Розповів про трансплантації, впровадження телемедицини й поповнення автопарку служби екстреної меддопомоги та ремонт медзакладів:

"Я говорив про масштабну реконструкцію Обласної лікарні. Цього року нам вдалося реконструювати дев’ятиповерхове ковідне відділення, зробити утеплення".

За словами учасника громадської організації "Горизонт змін", серед медицини справді є велика кількість поступів, досягнень, але є і явні "буксування":

"Це зокрема лінійний прискорювач, який мали встановити в обласному онкодиспансері. Він досі не встановлений із незрозумілих політичних мотивів. Наприклад, є Полтава, де обласна рада тихо прийняла бюджет, знайшла кошти, оплатила таку саму покупку", — пояснив Артур Чемирис.

Очільник Черкаської області підбив підсумки року
Артур Чемирис. Суспільне Черкаси

Прозвітували про будівництво трьох шкіл, двох садочків та спортивних об’єктів. Серед таких назвали басейн у Золотоніській гімназії. Як його оглядав Олександр Скічко спільно з президентом читайте тут.

"Якщо на білборді написано, що об’єкт збудований, це не значить що він справді збудований чи експлуатується. Серед таких об’єктів, яких я не бачив в експлуатації, це — Будинок культури в Каневі. Інший об’єкт – басейн у Золотоноші. Можливо, це не сезон для відкриття... Але об’єкт на словах збудований, по факту експлуатації ми не бачимо", — додав свою позицію Артур Чемирис.

На запитання журналістів, що у 2021 році не вдалося, очільник області відповів так:

"Мені здається, не заведено говорити про поразку. Є те, що не вдалося. Однозначно, мені хотілося б бачити швидші темпи будівництва садочка в місті Черкаси, наприклад", — зауважив Олександр Скічко.

За словами Артура Чемириса, те, що з усіх очільників обласної державної адміністрації, призначених за часів президентства Зеленського, Скічко має найбільший вплив, — очевидно. Також, на думку учасника громадської організації, помітно найбільш тісну комунікацію з Офісом президента. Що впливає на результат, яким можна хизуватися.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок