Будівництво, інвестиції, питання безпеки - голова Херсонської ОДА дав першу пресконференцію

Будівництво, інвестиції, питання безпеки - голова Херсонської ОДА дав першу пресконференцію

Будівництво, інвестиції, питання безпеки - голова Херсонської ОДА дав першу пресконференцію
Суспільне Херсон

Як на Херсонщині реалізується проєкт «Велике будівництво», коли у Бериславі з’являться очисні споруди, про боротьбу із COVID-19, транспортне сполучення на КПВВ та виплати херсонським спортсменам – голова облдержадміністрації Геннадій Лагута провів першу пресконференцію. Суспільне зібрало основні тези з неї.

Про «Велике будівництво» на Херсонщині

На Херсонщині до переліку об’єктів цієї програми 2021 року увійшли 2 школи, 2 дитячих садочки, 4 об’єкти спортивної інфраструктури, лікарня відновного лікування та ЦНАП у місті Нова Каховка. Повністю реалізовані 5 проєктів, на інших роботи тривають. На 98% ми виконали президентську програму «Велике будівництво». Також 2021 року були відремонтовані 148 кілометрів доріг державного значення та 111 погонних метрів мосту через Північно - Кримський канал. Реалізація програми буде у пріоритеті і 2022 року. Плани маємо амбітні, зокрема будуть реалізовані 5 перехідних проєктів, відремонтовані 4 школи, 5 дитсадочків. Особливу увагу зосередимо на споруджені спортивних майданчиків та стадіонів, а також буде реалізований об’єкт культури. Окрім того, за попередніми планами нового 2022 року передбачається проведення ремонту понад 130 км автодоріг загального користування місцевого значення. Також ведуться переговори про залучення кредитних коштів у сумі 600 млн грн для здійснення капітального ремонту додатково 37,5 км шляхів.

Про адмінпослуги для жителів області

Отримання якісних адмінпослуг – ще одне завдання, над реалізацією якого плідно працювали 2021 року. Зокрема, відкрили 16 нових сучасних ЦНАПів, серед них – у Новій Каховці створений за програмою «Велике будівництво».

Про очисні споруди у м. Берислав

Не менш важливим для нас є ще один проєкт – очисні споруди в Бериславі. Майже 20 років вони не працюють. Наразі проєкт з реконструкції очисних споруд взяв участь у конкурсному відборі, який може реалізуватись коштом державного фонду регіонального розвитку 2022 року з терміном реалізації 2 роки. У рейтинговому списку за технічним завданням він посідає перше місце, у загальному рейтингу – 10 місце. Сподіваюсь, місто Берислав буде з очисними спорудами. Результатів поки що немає, комісійне рішення поки що не затверджене.

Про виплати спортсменам

Головною спортивною подією року стали Олімпійські та Паралімпійські ігри. В Олімпіаді брали участь шість представників Херсонщини, Паралімпіада принесла нам багато медалей. Спільними зусиллями області та міських рад виплатили по 100 тисяч гривень спортсменам та по 50 тисяч - їхнім тренерам. Також профінансували купівлю житла чотирикратній учасниці Олімпійських ігор Ірині Новожиловій. Окрім того, нового року збільшили видатки з обласного бюджету на 2,8 млн грн для участі спортсменів у змаганнях. Також запланована повна реконструкція школи вищої спортивної майстерності, ДЮСШ 2, стадіону «Кристал» - це майже 300 млн грн, і спорудження багатофункціональної льодової арени.

Про боротьбу із коронавірусом

Наразі в області працюють 36 мобільних бригад, відкриті 92 пункти щеплення та 10 центрів масової вакцинації населення. Також з 1 грудня можна вакцинуватись на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» громадянам України, які проживають у Криму. Це стало можливим завдяки співпраці з віцепрем’єркою Іриною Верещук, яка побувала в області. Наразі на Херсонщині вже вакцинувались 700 тисяч людей.

Про транспортне сполучення на КПВВ

Із січня 2022 року на обох КПВВ розпочнеться робота з відкриття автостанцій та налагодження автобусного сполучення між сервісними зонами та тимчасово окупованою територією півострову і виїзду з неї. Ми наведемо лад у перевезеннях і в автостанціях на КПВВ.

Про спорудження дамби на Північно-Кримському каналі

Ще важливе питання – побудова дамби на Північно-Кримському каналі. Вона добудована на 90 відсотків, проте ще не введена в експлуатацію. Тож наше завдання – завершити будівництво.

Про питання безпеки

Дуже важливі питання безпеки. Їх обговорили з міністром оборони Олексієм Рєзніковим під час його візиту на Херсонщину. Уряд планує профінансувати будівництво військового містечка у Скадовську, де дислокуються наші розвідники, морські піхотинці. Це будівництво буде відбуватись у три етапи за стандартами НАТО. Окрім того, ми озвучили пропозицію про відновлення будівництва житла для військових. Як приклад, недобудований будинок біля Скадовської лікарні.

Про інвестиції

Цьогоріч на Херсонщині запровадили 20 програм міжнародної технічної допомоги. Наступного року плануємо ще дві. Це сприятиме залученню нових партнерів з розвитку. Також запланували чотири інвестиційні проєкти загальною вартістю 12 млрд гривень. Це щонайменше допоможе створити додатково сто робочих місць.

Що відомо:

  • Геннадій Лагута на посаді голови Херсонської облдержадміністрації працює сім тижнів.
  • 27 жовтня представили нового голову Херсонської облдержадміністрації. Ним став заступник голови обласної ради Геннадій Лагута.

Читайте також

  • "Результат відомий - народним депутатом буде Козир", - Лагута

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок