Під час новорічно-різдвяних свят на Миколаївщині, традиційно, збільшується використання піротехнічних виробів, які через вміст в собі вибухової суміші можуть бути небезпечними для користувачів. Купуючи піротехнічні вироби на стихійних ринках люди наражають себе на небезпеку. В області десять магазинів отримали дозвіл на продаж піротехніки.
Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповів головний інспектор головного управління ДСНС України в Миколаївській області Юрій Баклар.
Як сказав Юрій Баклар, піротехнічні вироби бувають чотирьох класів:
- 1 клас — засоби, що можна використовувати в житлових будівлях;
- 2 клас — мають низький рівень небезпеки та шуму і призначені для використання тільки на відкритому повітрі, такі як дрібні "шутихи";
- 3 клас — загального використання, що мають середній рівень небезпеки і не призначені для використання у житлових будівлях, такі як салютні установки різних видів;
- 4 клас — мають високий рівень небезпеки та призначені для професійного використання.
"Найбільш небезпечні вироби 4-го класу, але вони не реалізуються в загальних місцях продажу піротехнічних виробів та призначені для використання виключно особами з спеціальною підготовкою", — розповів Юрій Баклар.
За словами Юрія Баклара, виконання правил безпеки поводження з піротехнічними виробами дозволять убезпечити себе від травмувань, а оселі від пожеж:
- використовуйте піротехнічні вироби лише за призначенням;
- не підносьте бенгальські вогні близько до очей, одягу, ялинки;
- не направляйте хлопавку на присутніх або ялинку;
- не носіть піротехнічні іграшки в кишенях;
- не розбирайте піротехнічні вироби та не піддавати їх механічним впливам;
- не працюйте з піротехнічними виробами у нетверезому стані;
- не паліть, працюючи з піротехнікою.
Купуючи піротехнічні вироби на стихійних ринках люди наражають себе на небезпеку, сказав Юрій Баклар, адже в області лише 10 магазинів отримали дозвіл на продаж піротехніки на період новорічно-різдвяних свят. Ці магазини перебувають на обліку d ДСНС та в них відбуваються регулярні перевірки.
Юрій Баклар розказав, що на виробах інспектори перевіряють наявність Національного знаку відповідності технічним регламентам. Цей знак підтверджує безпечність продукції та свідчить, що товар був завезений легально і має на території України особу, відповідальну за його якість.

"Перевіряємо точки продажу не тільки у Миколаєві, а й в громадах області. Просимо у покупців надати весь перелік необхідних документів, вилучаємо по 1-2 одиниці продукції з кожної партії. Насамперед звертаємо увагу, чи є інструкція українською мовою, національний знак відповідності, експертиза, на цілісність конструкції", — розповів Юрій Баклар.

23 грудня в Миколаєві, за словами Юрія Баклара, перевірили точку з продажу піротехнічної продукції — порушень не знайшли. Такі перевірки роблять щоквартально.
Що відомо
- За 2021 рік в житлових будинках Миколаївщини зареєстрували 675 пожеж, загинули 45 людей.
- Через феєрверк 1 січня 2021 року сталася пожежа на балконі квартири 9-поверхівки на вулиці Садовій у Миколаєві. Квартира вціліла.