Як вибирати та безпечно поводитися з піротехнікою. Поради миколаївських рятувальників

Як вибирати та безпечно поводитися з піротехнікою. Поради миколаївських рятувальників

Як вибирати та безпечно поводитися з піротехнікою. Поради миколаївських рятувальників
Фото: ДСНС

Під час новорічно-різдвяних свят на Миколаївщині, традиційно, збільшується використання піротехнічних виробів, які через вміст в собі вибухової суміші можуть бути небезпечними для користувачів. Купуючи піротехнічні вироби на стихійних ринках люди наражають себе на небезпеку. В області десять магазинів отримали дозвіл на продаж піротехніки.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповів головний інспектор головного управління ДСНС України в Миколаївській області Юрій Баклар.

Як сказав Юрій Баклар, піротехнічні вироби бувають чотирьох класів:

 • 1 клас — засоби, що можна використовувати в житлових будівлях;
 • 2 клас — мають низький рівень небезпеки та шуму і призначені для використання тільки на відкритому повітрі, такі як дрібні "шутихи";
 • 3 клас — загального використання, що мають середній рівень небезпеки і не призначені для використання у житлових будівлях, такі як салютні установки різних видів;
 • 4 клас — мають високий рівень небезпеки та призначені для професійного використання.

"Найбільш небезпечні вироби 4-го класу, але вони не реалізуються в загальних місцях продажу піротехнічних виробів та призначені для використання виключно особами з спеціальною підготовкою", — розповів Юрій Баклар.

За словами Юрія Баклара, виконання правил безпеки поводження з піротехнічними виробами дозволять убезпечити себе від травмувань, а оселі від пожеж:

 • використовуйте піротехнічні вироби лише за призначенням;
 • не підносьте бенгальські вогні близько до очей, одягу, ялинки;
 • не направляйте хлопавку на присутніх або ялинку;
 • не носіть піротехнічні іграшки в кишенях;
 • не розбирайте піротехнічні вироби та не піддавати їх механічним впливам;
 • не працюйте з піротехнічними виробами у нетверезому стані;
 • не паліть, працюючи з піротехнікою.

Купуючи піротехнічні вироби на стихійних ринках люди наражають себе на небезпеку, сказав Юрій Баклар, адже в області лише 10 магазинів отримали дозвіл на продаж піротехніки на період новорічно-різдвяних свят. Ці магазини перебувають на обліку d ДСНС та в них відбуваються регулярні перевірки.

Юрій Баклар розказав, що на виробах інспектори перевіряють наявність Національного знаку відповідності технічним регламентам. Цей знак підтверджує безпечність продукції та свідчить, що товар був завезений легально і має на території України особу, відповідальну за його якість.

Аби свята пройшли спокійно. Миколаївські рятувальники радять обережніше поводитися з піротехнікою
Національний знак відповідності технічним регламентам. Фото: ДСНС

"Перевіряємо точки продажу не тільки у Миколаєві, а й в громадах області. Просимо у покупців надати весь перелік необхідних документів, вилучаємо по 1-2 одиниці продукції з кожної партії. Насамперед звертаємо увагу, чи є інструкція українською мовою, національний знак відповідності, експертиза, на цілісність конструкції", — розповів Юрій Баклар.

Аби свята пройшли спокійно. Миколаївські рятувальники радять обережніше поводитися з піротехнікою
Під час перевірки точки з продажу піротехнічних виробів. Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

23 грудня в Миколаєві, за словами Юрія Баклара, перевірили точку з продажу піротехнічної продукції — порушень не знайшли. Такі перевірки роблять щоквартально.

Що відомо

 • За 2021 рік в житлових будинках Миколаївщини зареєстрували 675 пожеж, загинули 45 людей.
 • Через феєрверк 1 січня 2021 року сталася пожежа на балконі квартири 9-поверхівки на вулиці Садовій у Миколаєві. Квартира вціліла.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок