У Бельгії хочуть закрити всі АЕС до 2025 року

У Бельгії хочуть закрити всі АЕС до 2025 року

У Бельгії хочуть закрити всі АЕС до 2025 року
Атомна електростанція в бельгійській провінції Доель. Фото: Wikimedia Commons

Семи партійний коаліційний уряд Бельгії погодив стратегію з поступового скорочення ядерної енергетики, яка зокрема передбачає закриття всіх атомних електростанцій до 2025 року. Наразі в Бельгії діють дві атомні електростанції з сімома реакторами.

Як повідомляє бельгійський мовник VRT, уряд країни узгодив два плани поступової відмови від ядерної енергії. План А передбачає закриття атомних електростанцій і перехід теплових електростанцій на газ до 2025 року. Його втілення залежатиме зокрема від того, чи вийде вчасно побудувати нову ТЕС.

Якщо ж це не вдасться зробити, використовуватиметься план Б, за якого найновіші АЕС ще деякий час використовуватимуться. Також бельгійська влада має розглянути можливість будівництва так званих мали атомних електростанцій.

Остаточне рішення щодо відмови від ядерної енергетики уряд Бельгії має ухвалити 18 березня 2022 року. Паралельно протягом 2022-2025 років влада виділить 100 мільйонів євро на дослідження технології безпечного видобування ядерної енергетики.

Відповідно до закону, ухваленого ще у 2003 році, Бельгія зобов’язалася повністю відмовитися від виробництва ядерної енергетики до 2005 року. Це ж положення записане в нинішній коаліційній угоді уряду, але єдиної позиції він наразі не має: як зазначає Reuters, "зелені" виступають за якнайшвидше закриття АЕС, тоді як ліберали – за продовження їхнього терміну.

Наразі атомні електростанції Бельгії забезпечують майже половину всієї потреби країни в електроенергії. Ними керує французька компанія Engie. BBC пише, що АЕС не раз тимчасово зупиняли й перевіряли через можливі порушення безпеки й ненадійність. Якщо Брюссель схвалить відмову від АЕС, то до 2045 року їх повністю закриють і законсервують.

Читайте також

Майбутнє АЕС в Україні. Як довго можуть працювати станції та чим це загрожує

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок