Каша і чай. Як у Миколаєві взимку годують безхатченків

Каша і чай. Як у Миколаєві взимку годують безхатченків

Каша і чай. Як у Миколаєві взимку годують безхатченків
Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

У Миколаєві з настанням морозів соціальні працівники організовують для бездомних громадян виїзну видачу гарячого харчування та напоїв. Також людям роздають теплий одяг.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла соціальна працівниця Центру реінтеграції бездомних громадян Ольга Дяченко.

Біля пункту приймання вторинної сировини на вулиці Будівельників соцпрацівники облаштовують стіл та лаву. У дволітрових пляшках гарячий чай, у каструлі - каша з підливою.

"Ми вже не перший рік привозимо гарячу їжу. В основному сюди приходять одні й ті ж люди. Люди знають, що ми десь з 10 до 11 привозимо гарячу їжу. Не всі хочуть йти в пункти обігріву. На сьогодні ми видали гарячої їжі понад 100 порцій. Ми підраховуємо, скільки видаємо. Починаючи з січня 2021 року понад 1100 порцій видали", – розказала Ольга Дяченко.

Каша і чай. Чим у Миколаєві годують безхатченків
Харчування безхатченків у Миколаєві. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Спеціально сюди прийшов отримати гарячу їжу Євген Олефіренко. Чоловік третій рік живе на вулиці. Ночує у покинутому гуртожитку. Раніше працював на будівництві, тепер час від часу виконує дрібні роботи.

Читайте також: "На Миколаївщині взимку працюватимуть 353 пункти обігріву для безхатченків".

"Гарячим годують. Каша з підливою гаряченька. Ми часто приходимо і туди, на Кругову. І речами допомагають, і годують. Це щоб зігрітися, це в будь-якому разі необхідно, бо треба їсти. Хоча б раз на добу", – розказав Євген Олефіренко.

Каша і чай. Як у Миколаєві взимку годують безхатченків
Кухня у Центрі реінтеграції. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Усю гарячу їжу готують у Центрі реінтеграції бездомних громадян на вулиці Круговій, 59. Звідси її розвозять по районних центрах соціального обслуговування та пунктах обігріву. Тут, як і в районних центрах, збирають теплі речі.

"У нас є склад, на якому в повному обсязі теплі речі. Є светри, куртки. На жаль, їх небагато, але ми приймаємо від населення і шапки, і штани теплі, і жіночий одяг. Тому що до нас звертаються і жінки також", – розказала соцпрацівниця Любов Верба.

Каша і чай. Як у Миколаєві взимку годують безхатченків
Пересувний пункт годування бездомних. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Пункти обігріву облаштовані на базах всіх районних центрів соціального обслуговування населення. На вулиці Круговій такий пункт функціонує у наметі. Є стіл, лавки, обігрівач, рукомийник, засоби індивідуального захисту тощо. Приблизно так само облаштовані пункти обігріву, але стаціонарні, у Корабельному та Заводському районах.

Соцпрацівники роздають бездомним листівки з адресами, де можна отримати порцію їжі або відігрітися в спеціально облаштованому пункті. Бездомні обмінюються цією інформацією між собою.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок