Стартував ткацький сезон: у Рівному запрацювала етнолабораторія

Стартував ткацький сезон: у Рівному запрацювала етнолабораторія

Стартував ткацький сезон: у Рівному запрацювала етнолабораторія
Фото: архів Суспільне Рівне

Ткалі з різних куточків області демонстрували у Рівному свою майстерність. Майстерклас організували в етнолабораторії, її відкрили 23 грудня при Рівненському центрі професійно-технічної освіти сервісу та дизайну.

Ткаля Ніна Рабчевська приїхала в Рівне демонструвати свою майстерність із села Крупове Сарненського району. Пояснює, що спочатку з куделі обробленого льону прядуть нитку.

На Рівненщині стартував ткацький сезон
Фото: Суспільне Рівне

Потому готові нитки заслужена майстриня народної творчості затягує у верстат і пояснює принцип роботи:

"Наступаю на підніжку – основа розходиться, закидаємо човник із ниточкою, закріплюємо її, тиснемо вже на іншу підніжку – й основа переплітається, нитка закріплюється".

На Рівненщині стартував ткацький сезон
Серпанкові вироби Ніни Рабчевської. Фото: Суспільне Рівне

Місяць тому ткалі з Крупового вручили Всеукраїнську премію за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини. І саме після цієї події, пояснила начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк, вирішили зібрати майстринь з усієї Рівненщини в одному місці, щоб вони продемонстрували своє уміння.

"Хочемо познайомити усіх з надбаннями, технікою, можливостями цього напряму. Особливо зараз, коли на державному рівні розробляють програму розвитку промислів. Думаю, що кожен, хто долучився до цього майстеркласу, отримав задоволення", – зауважила Любов Романюк.

На майстерклас, який організували у Рівненському центрі професійно-технічної освіти сервісу та дизайну, прийшла Лариса Демчук. Свою цікавість до ткацтва пояснила спогадами з дитинства.

"Моя мама ткала доріжки і я малою завжди біля неї сиділа, мені подобалося дивитися. А тепер і сама вирішила спробувати, дізнатися більше про традиційні ремесла, як колись ткали одяг", – розповіла Лариса Демчук.

На Рівненщині стартував ткацький сезон
Фото: Суспільне Рівне

Найстаріший з верстатів, задіяних у майстеркласі, належить Галині Логощук.

"Я ще маленькою цікавилася, розпитувала у дідуся по маминій лінії за цей верстат. Він казав, ще його прабаби. То це точно йому більше 200 років", – розповіла Галина Логощук.

На Рівненщині стартував ткацький сезон
Верстат, який дістався у спадок Галині Логощук. Фото: Суспільне Рівне

Керівниця обласного центру народної творчості Ірина Баковецька повідомила про старт ткацького сезону на Рівненщині.

"Це мистецтво – не "вчорашній день", воно модне і актуальне. І працюємо під девізом: "Популяризуй рідне, промуй своє, передавай у спадок", – пояснила Ірина Баковецька.

І анонсувала у наступному році чимало заходів, присвячених ткацтву та вишивці, оскільки 2022-й оголосили роком нематеріальної культурної спадщини.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок