У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину
Фото: Суспільне Запоріжжя

Жителі будинку у Південному мікрорайоні Запоріжжя скаржаться на антисанітарію та відсутність проїзду для пожежних машин через зведення прибудови до магазину, який знаходиться поруч. Наразі, будівельні роботи призупинені рішенням суду.

Власник товариства з обмеженою відповідальністю "Фобос-94", через свого адвоката Дмитра Гладкого, звернувся до Запорізького апеляційного суду, аби скасувати заборону на зведення прибудови, але 22 грудня її залишили без змін.

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину
Дмитро Гладкий. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вважаю, що ухвала та заборона не співмірна вимогам. Не посилається, безпосередньо, на доводи, які встановлені в позовній заяві. Тобто, жодних документів, які б пожежні обмеження встановлювали, не несе собою. Не враховано, що дозвіл номер 1418 від 17.05.2021 року діє, не скасований, Тобто, повністю будівництво йде на підставі дозволу", - висловив позицію позивача Дмитро Гладкий.

Напередодні, 20 грудня відбулися збори жителів будинку на вулиці Водограйній, 18. За словами адвоката жителів, Дениса Штабовенка, він повідомляв власника товариства з обмеженою відповідальністю "Фобос-94" про ці збори, але той участі не взяв. Цей будинок межує з прибудовою. Жителька першого під’їзду Тетяна Пянковська розповідає: зводити цю споруду розпочали цьогоріч у травні.

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину
Тетяна Пянковська. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ми викликали міліцію, ми звертались до інстанцій. Він нам казав, що нічого такого тут не буде, але за пів року він збудував ось таку конструкцію. Вона заважає жителям нашого будинку, особливо, тим, хто мешкає в першому під’їзді. Тому, що другий, третій і вище поверхи виходять сюди. Тут влаштовують громадський туалет. Жителі першого під’їзду зробили гарну клумбу для того, щоб все було чисто та гарно, а виходить, поставили цю забудову і знову почалось: туалет і там місце для тих, хто торгує поряд на ринку. Вони складають туди свої ящики, там вже починають збиратись алкоголіки. Вона заважає під’їзду пожежних автомобілів, іноді перегороджують дорогу автомобілі, фури, на подвір’я, взагалі, неможливо заїхати", - каже жінка.

Жителька 4 поверху Галина Рибакова, вікна якої виходять на цю прибудову, каже: чула, що в приміщенні цієї прибудови буде "дегустаційна зала". На її думку, та думку сусідів, це не що інше, як "наливайка".

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину
Галина Рибакова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Колись нам тут обіцяли «наливайку» відкрити. Це теж нас хвилює , тому, що тут у нас діти, тут будуть п’яні ходити. Раптом пожежа - зараз у всіх пластикові балкони - жодна пожежна машина не під’їде. Тут така прибудова металева, ніхто її не передвине, ми тут всі згоримо", - каже Галина Рибакова.

За словами адвоката Дениса Штабовенка, власником сусідніх приміщень також є товариство з обмеженою відповідальністю «Фобос-94», яке зареєструвало декларацію про початок реконструкції всередині приміщення. Але, за словами адвоката, не має права на зміну зовнішніх розмірів забудови.

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину
Денис Штабовенко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вона не отримувала у міськради жодних погоджуючи документів, містобудівних умов. І, в даному випадку, просто йде самозахоплення фактично, частини приміщення, що порушує протипожежні норми. Неодноразово викликали поліцію, поліція не реагує. Люди зверталися до прокуратури, яка також не реагує. Ми отримали відповідь Департаменту архітектури Запорізької міської ради, що в даному випадку немає погодження МБУ. Ми отримали відповідь пожежників, що така прибудова порушує протипожежні норми. Останній документ, який ми отримали, що порушуються розміри оренди земельної ділянки - з одного боку близько 12 см, з іншого боку - там більше метра", - каже адвокат.

У Запоріжжі мешканці будинку оскаржують в суді розширення магазину
Збори мешканців будинку на фоні прибудови. Фото: Суспільне Запоріжжя

Адвокат товариства з обмеженою відповідальністю "Фобос-94" Дмитро Гладкий коментувати подальші дії кореспондентам Суспільного відмовився, посилаючись на відсутність узгодження зі своїм клієнтом.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться у Комунарському районному суді Запоріжжя 26 січня 2022 року. Суспільне звернулося за коментарями до Нацполіції та Запорізької обласної прокуратури стосовно їхній дій у ситуації зі зведенням прибудови. Там повідомили, що нададуть відповідь у визначені законом терміни.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Вибір редакції

На початок