Акція проти звільнення керівника водоканалу в Черкасах: відповідь мера

Акція проти звільнення керівника водоканалу в Черкасах: відповідь мера

Акція проти звільнення керівника водоканалу в Черкасах: відповідь мера
Суспільне: Черкаси

Працівники підприємства "Черкасиводоканал" зібралися на акцію перед будівлею, де відбувається сесія міськради. Вони вимагають продовжити контракт директору підприємства Сергієві Овчаренку.

Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного Катерина Криниця.

Звільняють Сергія Овчаренка
Суспільне: Черкаси

Черкащанка Тетяна Вередяка розповіла, що прийшла підтримати Сергія Овчаренка:

"Я хочу підтримати нашого улюбленого Сергія Володимировича Овчаренка. Він змолоду робив, все життя він дав цій роботі, щоб його люди робили. Нікого не треба нам нового ставить. Я уже загадала: якщо Овчаренко остається, війни не буде".

Токар водоканалу Володимир Колодійчук, який прийшов на мітинг розповів, що таким чином хоче підтримати водоканал та його керівника:

"Я підтримую Овчаренка. Тому що мінять людину, яка досягла успіхів, – це нонсенс. Це забаганка Бондаренка. А Бондаренко нам обіцяв багато разів, розказував великі казки, що найкращий водоканал, найкраще підприємство, а потім розказує, щось його там не влаштовує, якісь там премії, НКРЕ. Є у нас із НКРЕ є відповідь, що до Овчаренка немає ніяких претензій і вони не розуміють позицію Бондаренка Анатолія Васильовича".

За словами чоловіка, працівники водоканалу переживають, що міський голова Бондаренко хоче зробити об’єднання комунальних господарств

"Бондаренко в інтерв'ю розказав, що хоче об'єднати комунальні підприємства і зробити, щоб був Карась на посаді".

Звільняють Сергія Овчаренка
Суспільне: Черкаси
Читайте також: У Черкасах підписали звернення до уряду щодо тарифів і вимог до якості води

Міський голова Анатолій Бондаренко розповів, що свою позицію виклав у розпорядженні пів року тому:

"Я свою позицію виклав у своєму розпорядженні. Сформував пів року тому, після перевірок аудиторської служби й відповідних висновків. Мені цікаво, чому громада не питає, що були достатньо вагомі порушення, в тому числі перевірка прокуратури. Перевірка прокуратури стосувалася нарахування премій прямим родичам, дружині. Це що не конфлікт інтересів? Плюс (давайте я візьму постанову) свіжа постанова про діяльність суперпідприємства. Вмієте рахувати? 13 мільйонів 70 тисяч гривень про накладення штрафу НКРЕ КП за порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання. Моя позиція незмінна. І я думаю, невідомо, чим це закінчиться. Звільнення – це зрозуміло".

Мітинг працівників "Черкасиводоканал"
Сергій Овчаренко. Суспільне: Черкаси

Директор "Черкасиводоканалу" Сергій Овчаренко на закиди міського голови відповів:

"Взагалі-то дивно чути про якісь претензії, про якісь порушення, якщо недавно було засідання ради Асоціації водоканалів України, на якій виступала член національної комісії Ольга Бабій і яка відзначила кращу сторону роботи нашого підприємства. Ефективність роботи нашого підприємства «Черкасиводоканал» є взірцем для більшості водоканалів України. Тому ті критичні зауваження, які лунають з боку наших опонентів, є необ’єктивними і не відповідають дійсності. В черговий раз підкреслюю, що підприємство «Черкасиводоканал» є взірцем роботи нашої галузі для всієї України по всіх показниках. Більше, вчора затвердили тарифи на послуги водопостачання та водовідведення більше ніж 45 ліцензіатам, тобто водоканалам України у всіх обласних центрах. У нас, за результатами, найнижчий тариф в Україні, тому що підвищення його було тільки на 9%, якщо більшість водоканалів вимагали підвищення до 40%".

Також Овчаренко додав, що й далі відстоюватиме свої інтереси:

"Колектив мене просить підтримати їх для того, щоб зберегти підприємство. Головна причина мого звільнення – це наша позиція стосовно очисних споруд і каналізації, які повинні належати громаді міста. От ми і говорили, що їх треба передати з утримання від «Азоту» в комунальну власність міста. Потім необхідно провести модернізацію. Тим самим зменшити собівартість очищення стічних вод".

Що відомо

  • Серед причин, чому очисні споруди мають стати комунальною власністю, працівники називають необхідність приведення у відповідність до вимог законодавства системи водовідведення міста, а також неефективність оперативного управління очисними спорудами що діють, і неможливість ПрАТ "Азот" забезпечити якісне очищення стічних вод.
  • У липні 2021 року на розгляд сесії міськради винесли електронну петицію щодо передачі каналізаційних очисних споруд в комунальну власність міста. У проєкті рішення було вказано, що існує постійна загроза припинення централізованого водовідведення, а також відповідно і водопостачання, внаслідок суб’єктивних факторів щодо діяльності "Азоту" (перепрофілювання підприємства, зупинка, ліквідація тощо). Однак це питання поки що не вирішили.
  • Термін контракту з нинішнім керівником підприємства Сергієм Овчаренком завершується. Він подав заяву міському голові на продовження терміну дії контракту до 31 грудня 2022 року.
  • 9 грудня працівники черкаського водоканалу мітингували з вимогою продовжити контракт директору підприємства Сергієві Овчаренку.
  • 17 грудня у Черкасах зібралися керівники водоканалів України. Серед питань, які розглядали на засіданні, були питання щодо очисних споруд та звільнення очільника"Черкасиводоканалу" Сергія Овчаренка.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок