Апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги колишній полоненій бойовиків

Апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги колишній полоненій бойовиків

Апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги колишній полоненій бойовиків
Донецького апеляційного суд, фото: Суспільне Донбас

Колегія суддів Донецького апеляційного суду відмовила у задоволенні апеляційної скарги колишній полоненій бойовиків Ользі Політовій. Жінка, яка працювала лікаркою в Очеретинській лікарні, зверталася до суду, аби їй виплатили заробітну плату за період перебування у полоні російських найманців. Про це передає Суспільне.

Ольга розповіла Суспільному, що з полону бойовиків її звільнили у грудні 2017-го. За понад два роки полону, у лікарні, де вона працювала їй оформили відпустку без збереження заробітної плати, а у 2016 році звільнили. У суді жінка відстоює право на відшкодування 185 тисяч гривень зарплати і зарахування часу перебування у полоні до страхового стажу.

"Там є довідки з податкової, є з пенсійного фонду, де мене звільнили у квітні 2016 року, коли я була 5 місяців за ґратами", — додала Ольга.

Представниця центру первинної медико-санітарної допомоги Ясинуватської райради Марина Момот розповіла, що Політова була не у полоні, а у заручниках і підстав для виплати їй зарплати немає.

"Під час затримання збройними формуваннями позивачка не виконувала трудових, або державних громадських обов’язків та не залучалась, як працівник до виконання обов’язків передбачених законами України про військовий обов’язок. І військову службу", — додала представниця відповідача Момот.

За словами Ольги, вона планує подавати до Верховного суду.

"Якщо Верховний суд буде відмовлено, я дійду до Європейського суду з прав людини.В нас немає законодавчої бази для полонених, для виплати заробітної платні", — зазначила жінка.

За словами Ольги, вона сподівається, що прийнятий в першому читанні Верховною радою законопроєкт про соціальну підтримку полонених, дозволить врегулювати питання виплат та стажу за період перебування у полоні.

Що відомо

  • В ув’язненні бойовиків Ольга Політова провела 776 днів.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок