Внутрішні переселенці, які мешкають у сумському геріатричному пансіонаті, побоюються виселення

Внутрішні переселенці, які мешкають у сумському геріатричному пансіонаті, побоюються виселення

Внутрішні переселенці, які мешкають у сумському геріатричному пансіонаті, побоюються виселення
Суспільне Суми

П’ять внутрішніх переселенців, які живуть у сумському геріатричному пансіонаті, скаржаться на те, що тарифи їм нараховують завищені. І що після семи років проживання їм погрожують виселенням. Що каже керівництво закладу, — у матеріалі Суспільного.

Ольга Попова мешкає в пансіонаті сім років. "Я і не скаржусь на такі умови. найголовніше, аби мене не вигнали звідси, з цієї маленької кімнати", — говорить жінка.

Приїхала вона до Сум з Ясинуватої, коли у 2014 році там почали стріляти, розповідає пані Ольга. Зараз, говорить, повертатися нікуди – чоловіка вбили, а будинок знищений. Живе на 1800 грн пенсії, ще 1000 грн отримує – як допомогу для внутрішньо переміщених від держави. Тепер же, говорить, їм погрожують виселенням.

Внутрішні переселенці, які мешкають у сумському геріатричному пансіонаті, побоюються виселення
Ольга Попова.

"Там нас виселили і тут виселяють. Приходять — і сестра господиня, що ви все одно приїдете в село. Все. Я звернулась тоді до директора, вона просто мовчить", — каже вона.

Також, розповідає Ольга Попова, до них не приїздить швидка, бо вважають що вони і без того — у медичному закладі, але у пансіонаті їх не лікують. Якщо ж і приїжджає вночі, то мають клопіт.

"Приїжджає швидка і їде. Говорять – у вас зачинено. Викликаємо поліцію, поліція лізе через паркан. Люди у нас всі — по 80-90 років", — зазначає вона.

Читайте також: Кабмін схвалив стратегію інтеграції переселенців

Ще один мешканець пансіонату, переселенець з Луганська — 90-річний Борис Бондаренко, — розповідає: минулого місяця поскаржились директору, що тарифи нараховують їм неправильно і не показують розрахунки.

"Вона сказала, я не дам відповіді, це ви багато просите. Це не дозволено. Електроенергія — 5,727 за кіловат. Не може бути такий великий кіловат в Україні", — каже він.

Внутрішні переселенці, які мешкають у сумському геріатричному пансіонаті, побоюються виселення
Борис Бондаренко.

Відповідь керівництва та соцзахисту

Усього у пансіонаті, говорить директорка закладу Людмила Красильникова, — у них 5 людей, які вимушено переїхали до Сум. Тут їм надають лише дах над головою та побутові умови. Про тарифи каже: меншими, як для населення, їх зробити не можуть, бо вони – державна установа.

"На сьогодні ми надаємо місце для проживання внутрішньопереміщеним особам, вони згідно з угодою відшкодовують житлово-комунальні послуги і тариф, який для населення, він ніяк не може застосовуватись для установи", — зазначає вона.

На питання ж про виселення Людмила Красильникова відповіла: зараз це питання не розглядається.

Рішення про поселення чи виселення людей до пансіонату приймають у обласному департаменті соціального захисту. Його очільник Михайло Дубровський говорить, 1000 гривень внутрішньо переміщені особи отримують саме на відшкодування комунальних послуг, тож і сплачувати мають не більше цієї суми.

"Вони повинні платити за своє перебування, але не більше ніж передбачає 505 постанова. Вона передбачає компенсацію за житло і житлово-комунальні послуги. Ми зараз ще не можемо змістовно виставити рахунки, оскільки не знаємо, скільки буде за грудень. Далі ми приведемо у відповідність, щоб вони не платили більше ніж передбачає 505 постанова. Заяви, які перейшли на мене, на перебування, вони всі погоджені, тобто ні одна людина звідти не виселена", — сказав він.

За опалення, воду, сміття та електроенергію за листопад п’ятьом вимушеним переселенцям у геріатричному пансіонаті нарахували 1376 гривень кожному. Коли ж немає опалення, сума менша, і, за словами директорки пансіонату, в середньому протягом року виходить менше ніж 900 гривень на місяць.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

Вибір редакції

На початок