Через нестачу приміщень учні однієї зі шкіл Закарпаття займаються в колишній їдальні

Через нестачу приміщень учні однієї зі шкіл Закарпаття займаються в колишній їдальні

Через нестачу приміщень учні однієї зі шкіл Закарпаття займаються в колишній їдальні Суспільне Закарпаття

В колишній їдальні навчаються учні двох класів Хмільницької гімназії у Берегівському районі. У школі бракує приміщень, розповіла Суспільному 22 грудня директорка Наталія Золтан. За її словами, один клас – четвертий – навчається у другу зміну.

"В нашому класі треба тепло вдягатися, бо тут буває холодно", — сказала 2-класниця Оксана Муха.

Вчителька Хмільницької гімназії Світлана Бабиинець сказала: навчатися в приміщенні їдальні дуже незручно.

"Взимку під час морозів досить холодно, — сказала вона. — Також холодно дітям в ноги, немає нормального покриття. Це приміщення знаходиться окремо від головного корпусу і діти мають сюди підніматися сходами, які теж у плачевному стані. Батьки переживають, що діти можуть неправильно стати і впасти".

Читайте також: 74 школи на Закарпатті досі без внутрішніх вбиралень. Їх планують облаштувати у 2022 році

На другу зміну, в приміщення, де навчалися другокласники, приходять учні 4 класу. На навчання привела свою онуку Йолана Муска.

"Не дуже зручна ця друга зміна, добре було б якби була перша, — сказала жінка. — Ми далеко живемо, і потрібно її зустрічати якщо це вечір або ніч, адже не буде йти сама. А це дуже важко. Мої діти довго на роботі".

4-класники зараз навчаються у тому ж приміщенні, що й 2-класники, частина дітей змушені сидіти до вчительки спиною. Вчителька Алла Дорчинець сказала: коли учні повернуті до вчителя спиною, проводити урок важко.

"Вони повертаються, це й процес може впливати на урок. Дітям, яким не вистачило парт – вони сидять за партами, які залишилися з попередніх років. Дітям не вистачає місць: вони сидять не так, як їм зручно, вони не мають місця аби поставити руки", — пояснила Алла Дорчинець.

Через нестачу приміщень учні однієї зі шкіл Закарпаття займаються в колишній їдальніСуспільне Закарпаття

У Хмільницькій гімназії 119 учнів, 1-9 класів, каже директорка закладу Наталія Золтан. За її словами, у колишній їдальні діти навчаються через нестачу приміщень.

"Це приміщення не пристосоване для четвертокласників, адже в них 14 учнів, а в другому класі навчається восьмеро дітей. Тому, тим кому не вистачило місця розміщуються за столами, які колись були в їдальні. Виходимо так, як можемо. В цю добу в зимову пору дуже їм важко йти додому, адже в нас навчаються в 4-му класі діти з сусіднього села Воловиці. А це досить далекий шлях додому", — сказала директорка.

Директорка департаменту освіти Закарпатської ОДА Мар’яна Марусинець в ефірі програми "Сьогодні. Головне" 17 грудня сказала: за добудову приміщень в школі відповідає територіальна громада.

"В них 119 дітей: як вони планують реорганізовувати свою школу – це питання має з’ясовуватися дирекцією спільно із засновником, – сказала Мар’яна Марисинець. – Їхній голова територіальної громади знає, яка перспектива цієї школи, знає, що учні навчаються у двох школах, скільки це класів, може дійсно є сенс реорганізовувати цю школу, якщо кількість учнів буде збільшуватися, а не зменшуватися».

Село Хмільник входить до складу Кам’янської ТГ. Голова громади Михайло Станинець телефоном повідомив: гімназія була включена в план соціально-економічного розвитку у цьому році.

"Але план реалізації, напевне, буде на 2022 рік, тому що у нас було багато інших важливих об'єктів. Добудова приміщень для розміщення початкових класів, спортзал та актовий зал, оновлення фасаду, облаштування під’їзду та прилеглої території, облаштування спортивного майданчика – усе включаємо і будемо розробляти проєктно-кошторисну документацію на це все. У 2022 році ми розробимо ПКД (проєктно-кошторисну документацію – ред.), приведемо це все у відповідність", — сказав голова громади.

За словами Михайла Станинця, після розробки проєктно-кошторисної документації щодо добудови приміщень школи, її мають затвердити на сесії громади. Однак, коли саме це буде, зараз не може сказати.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди