52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину

52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину

52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину
Фото: Суспільне Херсон

52 дні Херсонщина жила в умовах «червоної» зони епідемічної небезпеки. У цей період посилилися карантинні вимоги до роботи шкіл, ТРЦ, фітнес - центрів та закладів харчування. За 1,5 роки, як в Україні є COVID-19, область жодного разу не потрапляла до «червоної» зони, а цієї осені опинилася там першої.

У 2021 році відбулося кілька подій, які стали знаковими для регіону. Не всі вони були позитивними, але всі гучними. Суспільне дізналося, яке вони мали продовження та чим завершилися. Як Херсонщина пережила «червону» зону – у п’ятому матеріалі підсумкового марафону.

На початку жовтня на Херсонщині рівень захворюваності на коронавірус зростає. Підвищується і кількість госпіталізованих до реанімацій. 12 жовтня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запроваджує з 15 жовтня у Херсонській області червоний рівень епіднебезпеки. За словами заступника голови облдержадміністрації Андрія Шибаєва, Херсонщина стала першою, хто перетнув червону межу захворюваності та госпіталізації.

У Херсонському районі 5 лікарень приймають «ковідних» хворих. Минулого року таких було 3. У середині жовтня значно зростає рівень захворюваності. Найбільшу кількість нових лабораторно підтверджених випадків на коронавірус зафіксували 21 жовтня - 1 248. Майже по стільки ж виявляють щодоби до кінця місяця. У цей період зростає і смертність. За добу помирають до 40 людей. Лікарні в обласному центрі заповненні більше ніж на 90%, розказав виконувач обов’язків заступника міського голови.

За словами виконувача обов’язків заступника міського голови Херсона Романа Головні, тоді понад 95 відсотків тих лікарень, які відведені у місті, були заповнені пацієнтами. У місті також проводять часткову госпіталізацію до лікарень, які поряд з містом; додатково розгорнули ліжко-місця у госпіталі ветеранів війни, який в обласному підпорядкуванні, також відпрацьовувався варіант госпіталізації хворих до Білозерської районної лікарні.

В основному госпіталізували до відділень інтенсивної терапії та реанімації. Цього року, каже медична директорка Херсонської обласної інфекційної лікарні Олена Тимошенко, перебіг хвороби став важчим, ніж торік.

"Особливий пік захворюваності – це вересень, жовтень і листопад. Велике навантаження було на медичний персонал. Коли хворий виписувався, на його місце одразу був госпіталізований інший хворий. Побільшало випадків хворих більш тяжких. А також помолоділа коронавірусна хвороба. Зверталися хворі, якім було 30 – 40 років та 50. 2020 року таких хворих майже не було в лікарні, - розповіла Олена Тимошенко.

52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину
Мобільний госпіталь розгорнули на території Каховської міської лікарні. Фото: Суспільне Херсон

29 жовтня на території Каховської міської лікарні запрацював мобільний госпіталь Державної служби з надзвичайних ситуацій. Це - 25 наметів, палати для пацієнтів та блок інтенсивної терапії на 4 ліжка з апаратами ШВЛ.

"Лікарня повністю обладнана під хворих Ковід – 19. Ліжко-місць у нас 170. На резерві - 220 ліжок. Тому цей госпіталь допоможе не тільки жителям Каховського району, а й усім жителям, які потребуватимуть ліжка під киснем", - говорить виконувач обов'язків директора Каховської центральної лікарні Андрій Федотов.

19 листопада госпіталь згорнули. За період його роботи пролікували 244 людини, розказав Андрій Федотов.

52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину
Обмеження кількості пасажирів у громадському транспорті. Фото: Суспільне Херсон

Громадський транспорт працював з карантинними обмеженнями. Всі мали бути у масках і тільки за кількістю місць для сидіння. Таких обмежень водії не завжди дотримуються. З 21 жовтня доїхати до іншої області автобусом чи потягом без довідки про вакцинацію не можливо. Такі умови перевезення не стосувались міського і внутрішньо обласного сполучення.

"На приміських маршрутах у нас майже ніяких обмежень немає. На міжміських маршрутах, де понад 50 км, діють обмеження. І деякі маршрути закрили. Ми не можемо відмовити людині у продажу квитка. Продаємо завжди, а водій тоді перевіряє наявність сертифікату", - каже старша операторка диспетчерського руху Херсонської приміської автостанції Світлана Кравченко.

Таким нововведенням обурювались і водії, і пасажири. Зокрема, водій Сергій сказав, що водіїв повісили ще одну проблему.

"Дивіться, зараз прийде людина, покаже якусь ксерокопію і скаже що це - документ, а я скажу, що так, заходьте. Але я ж не знаю, той це документ чи не той? Людина з сертифікатом має показати і паспорт. Я ж - водій. Я - не лікар, я - не поліцейський. Хто я такий, щоб перевіряти документи?", - говорить водій.

З 8 грудня ще одне нововведення: невакцинований – не працюєш. Держслужбовців, освітян та науковців без COVID-сертифіката почали відсторонювати від роботи без збереження заробітної плати.

52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину
Черга на вакцинацію у Херсоні. Фото: Суспільне Херсон

Перехід до "червоної" зони вплинув на кількість охочих щепитися. Люди у чергах стояли по пів дня. Відкривались пункти вакцинації на залізничному вокзалі, у бібліотеці, магазинах та на пошті. Серед тих хто прийшов на вакцинацію був Анатолій Герасименко, За словами чоловіка, він вирішив так, щоб не наражати своє життя на небезпеку, вакцинуватися.

52 дні "червоної" зони. Як Херсонщина жила в умовах посиленого карантину
Пункт вакцинації в бібліотеці ім. Олеся Гончара. Фото: Суспільне Херсон

Пік вакцинації, розказує директорка Херсонської міської лікарні ім. Є. Карабелеша Алла Малицька, співпав із піком захворюваності. Тоді, коли вже були вжиті заходи із недопущення деяких людей на роботу. Також почали щеплювати дітей від 12 років. Цей процес, каже Алла Малицька, проходить повільно. Нині і дорослі неактивно щеплюються. Всього в області використані 694 тис. 100 доз вакцин.

"На жаль, темпи вакцинації знизилися. На сьогодні жоден препарат не синтезований і який би 100 % лікував Ковід. А вакцинація зберігає протікання захворюваності більш легким. У нас не померли пацієнти, які були вакциновані. У відділеннях реанімації були лише поодинокі випадки щеплених. У таких відділеннях були нещеплені пацієнти", - розповіла лікарка.

8 грудня область із «червоного» рівня переходить до «жовтого». Вводяться нові карантинні обмеження, зокрема дозволено працювати тільки тим громадським місцям та закладам, де працівники та відвідувачі мають принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусу або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання. Школи та дитсадки офлайн працюють тільки ті, де щеплено 100% колективу.

Що відомо

  • За минулу добу, 21 грудня, зафіксовані 122 нових лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. Хворі у задовільному стані. 106 людей перебувають на самоізоляції, госпіталізовані – 16.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок