У Хмельницькому перевірили католицький храм на дотримання пожежної безпеки

У Хмельницькому перевірили католицький храм на дотримання пожежної безпеки

У Хмельницькому перевірили католицький храм на дотримання пожежної безпеки
Фото: Суспільне Поділля

Рятувальники перед Різдвяними святами обстежили найбільший католицький храм Хмельницького - храм Христа царя Всесвіту, що на проспекті Миру. Про це розповів начальник відділу Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Дмитро Урунов. Які результати перевірки, Суспільне дізнавалося.

Прихожанин Станіслав Бись храм Христа царя Всесвіту відвідує 10 років. Вогнегасником користуватися вміє, каже чоловік. У разі короткого замикання, каже Станіслав, потрібно вимкнути на щитку світло.

Семінарист Мирослав Кухарський перевірки працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій костелу вважає правильними: "Насамперед, це є наша безпека, відповідальність один за одного. Вважаю, що це потрібно не тільки перед святами, а взагалі ходити і перевіряти". Вогнегасником користуватися вміє, каже Мирослав. За його словами, у храмі їх сім штук: "Беремо, знімаємо чеку. Наприклад, тут є місце загоряння. Ми направляємо його під кутом 45 градусів, натискаємо і гасимо".

Кожен має виконувати свою роботу, говорить настоятель парафії храму Христа царя Всесвіту отець Микола Лучинський: "Якщо ми говоримо про пожежників, вони мають займатися своєю справою. Їхня робота - щоб попередити, і якщо є якісь несправності - виправити". В храмі є цілодобовий відеонагляд, каже настоятель.

Семінарист Мирослав Кухарський каже: знає, як користуватися вогнегасником.
Семінарист Мирослав Кухарський каже: знає, як користуватися вогнегасником. Фото: Суспільне Поділля

З парафіянами провели інструктаж з пожежної безпеки, розповідає начальник відділу головного управління служби з надзвичайних ситуацій Дмитро Урунов: "Звертаємо увагу на системи протипожежного заходу - пожежну сигналізацію, наявність та утримання шляхів евакуації, наявність первинних засобів пожежогасіння – вогнегасників, стан дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації ялинок, електрообладнання. Під час обстежень працівниками ДСНС здійснюються позапланові інструктажі з парафіянами, під час яких наголошено на дотримання правил пожежної безпеки під час проведень богослужінь".

Додає: у костелі в достатній кількості порошкових вогнегасників, шляхи евакуації відповідають протипожежним вимогам, а пожежний гідрант у робочому стані. Одним із недоліків перевірки Дмитро Урунов назвав відсутність пожежної сигналізації.

Що відомо

  • За словами Дмитра Урунова, цього року в області сталася пожежа у жіночому монастирі села Черніївка колишнього Полонського району. Минулого року сталося загоряння на території храму у Кам’янці-Подільському.

Читайте також

  • Хмельницькі рятувальники ліквідували умовну пожежу в психоневрологічному інтернаті

Вибір редакції

На початок