Пожежа у школі в Чугуєві: гроші на ремонт повернуть у бюджет

Пожежа у школі в Чугуєві: гроші на ремонт повернуть у бюджет

Пожежа у школі в Чугуєві: гроші на ремонт повернуть у бюджет
Суспільне Харків

Понад 200 учнів школи у Чугуєві, де у вересні згорів дах, проведуть весь навчальний рік в іншому закладі.

За три місяці після пожежі ремонт не розпочали, проводили експертизи й нині розробляють проєкт, розповіла Суспільному заступниця начальника місцевого управління освіти Вікторія Воробйова.

Демонтувати частини даху та пошкоджених конструкцій змогли лише за місяць після пожежі, наприкінці жовтня, коли дозволила поліція, каже Воробйова.

"Залишили опорні конструкції, які законсервували. Підготували будівлю, щоб вона пережила зиму. Зараз буде і заміна проводки, заміна системи опалення, яка йшла по даховому перекриттю, а потім спускалася вниз", — каже Вікторія Воробйова.

Чугуїв, згоріла школа
Суспільне Харків

За її словами, після пожежі отримали мільйон з резерву міськради, ще мільйон надала облрада.

"Близько 450 тисяч гривень ми витратили. Внаслідок того, що гроші надаються на поточний рік і не переходять, ми маємо їх освоювати у 2021 році. На жаль, ми решту повернемо в обласний бюджет", — сказала посадовиця.

Воробйова каже: на сесії Чугуївської міськради мають надати мільйон гривень на розробку проєкту. Гроші на решту робіт нададуть з обласного бюджету вже наступного року. Кошторис ще не рахували, говорить директор обласного профільного департаменту Сергій Магдисюк.

"Будуть кошти з резервного фонду надавати. Тоді будемо розглядати це питання вже на початку року", — сказав Сергій Магдисюк.

Чугуїв згоріла школа
Суспільне Харків

На ремонт знадобиться не менше десятка мільйонів гривень, кажуть в управлінні освіти.

"Триває складання технічного завдання, підбір підрядної організації, яка буде виконувати роботи. Близько двох місяців на саме проєктування", — каже Вікторія Воробйова.

Зараз учні, які навчалися в школі, що згоріла, ходять до іншого закладу — Чугуївського ліцею №5.

"Навчаються разом з нами, ми їм виділили четвертий поверх. Розсадили дітей по всій школі. Якщо поділ на групи відбувається, вимушені займатися і в коридорах. Але ми з розумінням до цього ставимося, не буває чужого горя", — каже директор ліцею №5 Віталій Булайтіс.

Причину пожежі досі не встановили, каже директорка школи №2 Наталія Салівон. За словами Вікторії Вороб'євої, якщо кошти на ремонт надійдуть вчасно, школярі зможуть повернутися до будівлі свого ліцею не раніше ніж взимку наступного року.

Що відомо

  • Пожежа у школі сталася наприкінці вересня, ніхто не травмувався. Зайнялося у спортивній залі, вогонь поширився на 500 квадратних метрів. Горів дерев'яний дах, перекриття, їх гасили всю ніч. Вогонь пошкодив два кабінети. У закладі не було сигналізації, яку мали змонтувати до кінця осені. Цей недолік пожежники виявили ще влітку під час перевірки. Справу розслідують як порушення правил пожежної безпеки.

Вибір редакції

На початок