Ожеледиця: на 90% заповнене травматологічне відділення Третьої лікарні Черкас

Ожеледиця: на 90% заповнене травматологічне відділення Третьої лікарні Черкас

Ожеледиця: на 90% заповнене травматологічне відділення Третьої лікарні Черкас
Суспільне Черкаси

Травматологічне відділення Третьої міської лікарні Черкас заповнене на 90%. Через ожеледицю на тротуарах та дорогах шпиталізацій побільшало удвічі, розповів Суспільному лікар ортопед-травматолог Євгеній Чернюк.

За його словами, 21 грудня з тяжкими травмами й переломами госпіталізували 12 людей.

79-річну черкащанку Анастасію Здротенко оперуватимуть. У неї відкритий перелом руки, травму, зазначила жінка, отримала вранці.

Заповнене травматологічне відділення Черкаської Третьої міської лікарні
Анастасія Здротенко. Суспільне Черкаси

"Вийшла з порога, і я впала прямо біля під’їзду. Зразу виступила кров, і рука загнута була. З під’їзду вийшов мужчина, він на таксі робить, мене привіз в третю лікарню", — розповіла пацієнтка.

Через ожеледицю побільшало пацієнтів у травматології Черкаської Третьої міської лікарні
Марія Перець. Суспільне Черкаси

Її сусідка по палаті Марія Перець посковзнулась біля однієї з аптек. У результаті – перелом двох плечових кісток.

"Там плитка була, як скло, і я там упала, і навіть з аптеки ніхто не вийшов, хоча вони прекрасно все бачили. Мужчина проходив мимо, підійшов, підняв мене. Добре, що мені близько до дому, і я якось дійшла. В лікарню я звернулась відразу, ми зателефонували до своєї знайомої, що робити, бо я руку геть не відчувала. Виявляється, переламані обидві кістки", – розповіла жінка.

Через травму, додала, їй довелося скасувати заплановану операцію.

"У мене завтра мала бути операція на очах, і я тепер не знаю, що буде, аналізи усі здала, все, і тепер не потраплю на операцію", – сказала Марія Перець.

Через ожеледицю побільшало пацієнтів у травматології Черкаської Третьої міської лікарні
Лікар ортопед-травматолог Євгеній Чернюк. Суспільне Черкаси

Таких, як ці пацієнтки, у відділені пів сотні, зазначив лікар ортопед-травматолог Євгеній Чернюк.

"У нас два центри надання допомоги травматологічної. Це травмпункт, де надається допомога амбулаторним пацієнтам, це яким надав допомогу, і вони можуть піти додому. І є другий центр, де надається спеціалізована хірургічна допомога. Звичайним гіпсом тут уже не обійдешся, треба робити операцію, відновлювати анатомію кісток", – розповів лікар.

За його словами, через мінусову температуру на вулиці слизько, тому від прогулянок радить утриматися. Ризик підковзнутися і впасти великий. Але зауважив, якщо все ж отримали травму, з візитом до лікаря краще не зволікати.

Через ожеледицю побільшало пацієнтів у травматології Черкаської Третьої міської лікарні
Суспільне Черкаси

"Ми готові надавати допомогу у будь-який час доби, не говорячи про сезон. Цілодобово ми працюємо, ми очікуємо наплив пацієнтів, в нас ще є резерв, і ми готові", – зазначив лікар ортопед-травматолог Євгеній Чернюк.

У травмпункті, який розташований на першому поверсі Третьої міської лікарні, протягом двох годин знімання відвідувачів не було. Усі, хто приходили, були записані на обстеження.

На 90 % заповнене травматологічне відділення Черкаської Третьої міської лікарні
На 90 % заповнене травматологічне відділення Черкаської Третьої міської лікарні. Суспільне Черкаси

Виконувачка обов’язків завідувачки рентгенологічного відділення Світлана Завгородня розповіла: щодня вони оглядають від десяти до сотні осіб.

"Все в них різне: від забоїв пацієнтів, які приходять, і, звичайно, є ті пацієнти, які звертаються із переломами. Вони теж бувають дуже різні. Як і в легкій формі з мінімальним зміщенням, і є тяжкі, які звертаються в травматологічне відділення. В цей період виходить трішки більше персоналу", – повідомила Світлана Завгородня.

Читайте також: Два рентгенапарати закуплять для черкаських лікарень

Вона додала, що 2021 року отримали новий рентгенапарат, і на сьогодні працює два рентгенапарати.

Повне відео

Читайте також

На початок