"Недоліки по інклюзії та меблям". Голова Сумської ОДА розповів про причини невідкриття нового садка

"Недоліки по інклюзії та меблям". Голова Сумської ОДА розповів про причини невідкриття нового садка

"Недоліки по інклюзії та меблям". Голова Сумської ОДА розповів про причини невідкриття нового садка
Суспільне Суми

Дитячий садок "Світлячок", що у 12 мікрорайоні Сум, досі не відкрили, бо є недопрацювання, які стосуються інклюзії, тобто умов для людей, які мають інвалідність. Про це під час пресконференції 22 грудня розповів очільник Сумської ОДА Дмитро Живицький.

"Є певні недопрацювання у реалізації цього проєкту по інклюзії, тому садочок ще не приймає дітей. Десь ширина дверей не відповідає вимогам по ДБН в розділі інклюзії, десь висота порогів. Ці недоліки треба виправити", – розповів очільник ОДА.

Також, з його слів, були зауваження від Держпродспоживслужби до сертифікатів на придбані меблі та інвентар. Допоки все не відповідатиме державним нормам, садочок не запрацює, сказав Живицький.

Коли виправлять недоліки та відкриють садочок, Суспільне намагалось дізнатись в очільника управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міськради Віталія Шилова.

"Я не можу сказати, коли ми його відкриємо, можу сказати тільки коли виправимо недоліки. Але й про терміни виправлення недоліків зможу говорити, коли отримаємо лист від ОДА з переліком недоліків до виправлення. Бо там була створена робоча група з цього питання, коли від неї будуть офіційні зауваження – зможу прокоментувати", – зазначив Шилов.

Що відомо

  • Тендер на будівництво дитячого садка у 12 мікрорайоні провели у вересні 2019 року. Почали його будувати у травні 2020 року. Роботи обіцяли завершити у серпні 2021 року. Спочатку планували відкрити у листопаді. В електронній черзі до садочка на початок листопада перебувало 300 людей, по два претенденти на місце. У листопаді комісія з доступності виявила відхилення, через які довелось ремонтні роботи продовжити.
  • Потім "Світлячок" мали відкрити 20 грудня. Про це 15 грудня говорив міський голова Олександр Лисенко під час сесії, коли депутати голосували про прийняття будівлі садочка до комунальної власності. Але цього не сталось.
  • Всього вартість об'єкта, станом на початок грудня 2021 року, становить понад 100 млн грн: у первісну ціну в 58,8 млн грн виконавець робіт – ТОВ "Топаз" – не вклався, тому замовнику – управлінню капітального будівництва Сумської міської ради –довелось проводити додатковий тендер на понад 29 млн грн. Крім того, 12 листопада відбувся аукціон – на облаштування території. Також 4,6 млн грн, які передбачалось витратити з державного бюджету на ремонт проспекту Лушпи в Сумах, рішенням ОДА вклали у будівництво дороги до садочка.
  • Новий садок у 12 мікрорайоні Сум спочатку збирались збудувати в іншому місці.

Вибір редакції

На початок