"Не знаю, чого очікувати". Тренер чоловічої збірної України з біатлону Санітра – про Олімпіаду-2022

"Не знаю, чого очікувати". Тренер чоловічої збірної України з біатлону Санітра – про Олімпіаду-2022

Ексклюзивно
"Не знаю, чого очікувати". Тренер чоловічої збірної України з біатлону Санітра – про Олімпіаду-2022
biathlon.com.ua

Тренер чоловічої команди з біатлону поділився очікуваннями від Ігор у Пекіні, розповів, у чому складність підготовки до Олімпіади та що його шокувало в програмі змагань – для Суспільне Спорт.

До старту Олімпійських ігор-2022 у Пекіні лишилося менше двох місяців та лише три етапи Кубка світу. Для старшого тренера збірної Юрая Санітри вони стануть уже сьомими в кар'єрі.

Чи відрізняються ці Ігри від попередніх та з якими труднощами стикнулася команда, коуч розповів у коментарі Суспільне Спорт.

"Скажу зі свого досвіду: кожні Олімпійські ігри різні – і за підготовкою, і за організацією, і за місцем проведення, – ділиться Санітра. – У Пекіні буде специфічна Олімпіада, адже ми практично нічого не знаємо про трасу, про умови, про стрільбище. Не знаємо, якою буде загальна ситуація з організацією в олімпійському селищі. Тож не знаю, чого очікувати від цих Олімпійських ігор. Хочу якнайкраще підготувати команду, щоб було якомога менше негативних впливів на те, аби добре виступити".

Читайте також: "Оцінка дуже висока". Санітра - про старт України в біатлонному сезоні та очікування від Олімпіади

Олімпійські тестові змагання в межах Кубка світу мали відбутися в Пекіні минулого сезону, проте їх скасували через пандемію коронавірусу.

"Було б добре, якби хтось міг поїхати і побачити трасу, стрільбище, селище, але в цій ситуації уже нереально. І ще скажу: був шокований, коли тиждень тому відкрив програму Олімпіади [та побачив], що нам її радикально змінили. Перший старт мав бути 10 лютого, а тепер 5 лютого бігтимемо естафету. Для мене це велика новина, треба зробити корекції у підготовці: міняється загальна стратегія акліматизації до першого старту, вирішуємо багато моментів".

Тим не менше, тренер розраховує на те, що у спортсменів буде понад тиждень, аби призвичаїтися до умов у Китаї.

"До Пекіна плануємо вилетіти у середу, 26 січня, майже одразу після завершення етапу в Антгольц-Антерсельві. Тоді матимемо 8-9 повних днів на акліматизацію на місці проведення змагань", – розповів Санітра.

Повну версію інтерв'ю читайте тут.

Читайте також: Перші біатлонні гонки Кубка світу 2022 року відбудуться без глядачів: що відомо

Що далі

  • 6-9 січня – етап Кубка світу в Обергофі.
  • 12-16 січня – етап Кубка світу в Рупольдингу.
  • 20-23 січня – етап Кубка світу в Ангольц-Антерсельві.
  • 5-19 лютого – біатлонні гонки на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні.
На початок