Рубка лісів Закарпаття на понад 5 млн збитків: працівникам Мокрянського лісгоспу вручили підозри

Рубка лісів Закарпаття на понад 5 млн збитків: працівникам Мокрянського лісгоспу вручили підозри

Доповнено
Рубка лісів Закарпаття на понад 5 млн збитків: працівникам Мокрянського лісгоспу вручили підозри
Фото: Закарпатська обласна прокуратура

Лісничому, помічнику лісничого та майстру лісу Мокрянського лісомисливського господарства повідомили про підозру у незаконній рубці дерев на 5,3 млн гривень. Про це Суспільному повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

За її словами, працівники лісництва допустили та сприяли рубці дерев без жодних дозвільних документів на ввірених їм територіях. "Підозрювані організували незаконну рубку 677 дерев різних порід. Таку кількість деревини орієнтовно вміщають 13 вагонів вантажного потяга. Збитки державі склали 5,3 млн гривень", — розповіла речниця.

21 грудня працівникам лісгоспу вручили підозри. Майстру лісу — у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, лісничому та його помічнику – у перевищенні службових повноважень за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки.

Читайте також: Рік обмеження волі: закарпатця засудили за порубку 18 дерев

Катерина Хижняк додала, аби приховати даний факт, лісничий вніс в акт планової ревізії недостовірні дані та підписав його. "Йшлося про те, що працівники лісництва не виявили незаконні рубки дерев при огляді місцевості, що насправді не проводився. За це лісничому інкримінують також службове підроблення", — розповіла речниця.

Майстру лісу 21 грудня обрали запобіжний захід — особисте зобов'язання.Особисте зобов’язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов’язки та роз’яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.. Лісничого та його помічника 23 грудня взяли варту з можливістю внесення 2 млн 670 тис. грн застави кожному.

За скоєне майстру лісу може загрожувати від двох до п'яти років позбавлення волі, лісничому та помічнику лісничого — від трьох до десяти років позбавлення волі.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок