Діятиме не два, а п'ять років. У Дніпрі змінили положення про Громадську раду при міській раді

Діятиме не два, а п'ять років. У Дніпрі змінили положення про Громадську раду при міській раді

Діятиме не два, а п'ять років. У Дніпрі змінили положення про Громадську раду при міській раді
Суспільне Дніпро

Дніпровські депутати затвердили зміни до положення про Громадську раду при міській раді. Рішення ухвалили 22 грудня під час чергової 14-ї сесії міськради Дніпра, мовиться в пресрелізі міськради, який отримало Суспільне.

Депутати визначили нові строки повноважень органу. Тепер він діятиме впродовж каденції Дніпровської міської ради, тобто п'ять років.

Досі строк повноважень громради був два роки.

Вирішили, що до складу Громадської ради можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які протягом двох років до формування складу Громадської ради проводили свою діяльність на території міста, реалізовували проєкти та заходи.

Максимальний кількісний склад Громадської ради – 45 представників громадських організацій.

Також депутати створили ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів, аби затвердити оновлений склад громради.

Що відомо

  • На початку грудня 2021 року Верховний Суд України визнав створення Громадської ради при Дніпровській міській раді законним. Рішення оскарженню не підлягає.
  • У 2020-му році громадська організація «Платформа Громадський контроль» звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Дніпровської міської ради та Громадської ради при міськраді, у якому просила визнати протиправним рішення міськради про затвердження персонального складу громради та нечинним положення про роботу дорадчого органу. Суд не погодився із позивачем.
  • Потім громадська організація звернулася до Третього апеляційного адміністративного суду. Його рішення також було не на користь позивача.
  • З березня 2020 року Громадську раду при міськраді Дніпра очолює бізнесмен Геннадій Корбан. Перед тим попередня голова Лілія Богачова склала з себе повноваження.

Читайте також

  • Майже на 10% більший, ніж торік. Міськрада Дніпра ухвалила бюджет на 2022 рік: основні показники

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок