Вперше у Чернігові пацієнтку у важкому стані доправили гелікоптером до столиці

Вперше у Чернігові пацієнтку у важкому стані доправили гелікоптером до столиці

Вперше у Чернігові пацієнтку у важкому стані доправили гелікоптером до столиці
ФОТО: Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА

21 грудня вперше у практиці чернігівських медиків пацієнтку доправили до Києва за допомогою спецгелікоптера. Про це повідомляє прес-служба управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.

Як йдеться у повідомленні, внаслідок хронічного захворювання серцево-судинної системи 54-річна жителька Городні у важкому стані потрапила на лікування до обласної лікарні, де лікарі встановили діагноз "гостра розшаровуючи аневризма аорти".

Як зазначив завідувач відділення інтервенційної кардіології закладу Ігор Філіпов, стан жінки дещо вдалося стабілізувати та після проведення додаткових обстежень разом із фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова прийнято рішення доправити її на оперативне лікування в одну зі спеціалізованих клінік столиці.

Як розповів Суспільному медичний директор з хірургії Чернігівської обласної лікарні Андрій Лінник, пацієнтку доставили до них зі скаргами на роботу серця.

"Відомо, що жінка прийшла на роботу, відчула себе погано, "швидка" її доставила в обласну лікарню. Її госпіталізували у відділення інтерверційної кардіології з блоком інтенсивної терапії. Була попередньо підозра на гострий інфаркт міокарду. Але потім цей діагноз виключили і провели додаткові обстеження, де виявили важку патологію у вигляді розшарування аневризми аорти. Враховуючи таку ситуацію прийняли рішення про те, що пацієнтка потребує спеціалізованої медичної допомоги в інституті Амосова, де проводяться оперативні втручання на серці та магістральних судинах. Провели попередню консультацію з лікарями цього закладу, надали результати обстеження, провели консиліум в онлайн режимі і прийняли рішення про те, що вона потребує переводу до цієї лікарні", – розповів він.

Чому вирішили доправити пацієнтку на гелікоптері розповідає так:

"Враховуючи такі погодні умови, транспортування пацієнтів на такі відстані як з Чернігова до Києва може погіршити стан пацієнта в дорозі. Ми намагалися вирішити питання про її транспортування засобами авіаційного транспорту. Це був гвинтокрил з бригадою екстреної медичної допомоги, яка прибула у Чернігів, забрала пацієнтку до інституту Амосова, де її прооперували".

Жінку доправляють на лікування у столицю
Жінку доправляють на лікування у столицю. ФОТО: Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА

За словами Андрія Лінника, операція пройшла вдало, пацієнтка знаходиться в палаті інтенсивної терапії.

Читайте також:

У Новгород-Сіверській лікарні запустили комп'ютерний томограф

На початок