На Тернопільщині 23 судді є недоброчесними. Кампанія "Чесно. Фільтруй суд!"

На Тернопільщині 23 судді є недоброчесними. Кампанія "Чесно. Фільтруй суд!"

На Тернопільщині 23 судді є недоброчесними. Кампанія "Чесно. Фільтруй суд!" оригінальне

На Тернопільщині 23 судді першої інстанції є недоброчесними. Про це повідомила координаторка кампанії "Чесно. Фільтруй суд!" Людмила Слива. Під час цієї кампанії троє аналітиків і троє юристів проаналізували 92-х суддів

Перевіряли за 5 критеріями, - каже Людмила Слива:

"Це непричетність до корупції і кримінальних правопорушень, прозорість статків, непричетність до порушень норм професійної етики, непричетність до ухвалення сумнівних рішень, а також непричетність до порушень прав людини. Всю інформацію ми беремо з відкритих джерел - це відкриті реєстри, звіти міжнародних правозахисних організацій та українських правозахисних організацій, а також рішення органів державної влади і звіти журналістських розслідувань".

Упродовж 4-рьох років аналізували роботу суддів першої інстанції області. Імена суддів, які порушили хоча б один критерій, розмістили на сайті "Чесносуд".

Тернопільський окружний адміністративний суд також потрапив у цей список, каже координаторка кампанії Людмила Слива. За її словами, 6 суддів порушили норми професійної етики за такими критеріями:

"Непричетність до ухвалення сумнівних рішень. То в Тернопільській області було зафіксовано: 4 судді порушили зазначений критерій. Це судді Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк Ольга, Мірінович Ульяна, Жук Андрій. Вони своїми рішеннями забороняли проведення мирних зібрань, у тому числі під час Революції Гідності. Щодо порушення норм професійної етики, то цей критерій порушив суддя Осташ Андрій".

Заступник голови Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Осташ результат моніторингу прокоментував так:

"Та інформація є 5-річної давності. Дійсно, працівниками поліції оформлявся протокол про те, що я перебував у стані алкогольного сп’яніння. Проте дана обставина не знайшла свого підтвердження. І рішенням Тернопільського міськрайсуду від грудня 2015-го року мене визнано невинним , оскільки не було складу адмінправопорушення. Щодо всіх інших суддів хочу коротко сказати, що також інформація не відповідає дійсності, оскільки деякі судді давно в нас не працюють. Зокрема суддя Жук. Він зараз є суддею Верховного суду України. Щодо інших суддів також надавалася оцінка, яку я навіть коментувати не буду. Факти там спростовані абсолютно. Ці судді не притягнуті до дисциплінарної відповідальності. За цими фактами проведена повна перевірка і завершена у 2016 -17-му роках".

Що відомо:

  • Ознайомитися зі списком недоброчесних суддів можна на сайті chesnosud.org
  • Кампанія "Чесно. Фільтруй суд!" стартувала у 2016-му році. Ініціювала кампанію громадська організація "Центр демократії і верховенства права", яка була створена у 2005-му році для розвитку незалежних медіа, підтримки громадських платформ і рухів. У цій організації 25 осіб.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди