Додаткове щеплення проти COVID-19: кому доступне і як зробити у Черкасах

Додаткове щеплення проти COVID-19: кому доступне і як зробити у Черкасах

Ексклюзивно
Додаткове щеплення проти COVID-19: кому доступне і як зробити у Черкасах
Суспільне Черкаси

У Черкасах почали вакцинувати додатковою третьою дозою проти коронавірусної хвороби. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Бондар.

За словами Тетяни Бондар, додаткову дозу не слід плутати з бустерною, оскільки вона призначена лише для тих, чия імунна система могла не сформувати належний захист після двох доз вакцини проти COVID-19.

Хто може отримати додаткову дозу вакцини

  1. Люди з первинними або набутими імунодефіцитами, наприклад хворі з гострими та хронічними лейкозами, клінічно агресивними лімфомами, гематологічними злоякісними пухлинами, особи з імуносупресією, спричиненою ВІЛ-інфекцією тощо.
  2. Люди, які перебували на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії під час вакцинації, зокрема ті, які отримували хімієтерапію або імуносупресивну терапію після трансплантації органів.
  3. Люди з хронічними імуноопосередкованими запальними захворюваннями, які отримували імуносупресивну терапію до щеплення, наприклад кортикостероїди та деякі імуномодулюючі препарати.
  4. Люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.

Тетяна Бондар додала, що це не повний перелік людей, які можуть отримати додаткове щеплення. Повний список можна знайти за посиланням.

"Таких людей запрошує на додаткове щеплення сімейний лікар, а саме ж щеплення можуть зробити в будь-якому центрі масової вакцинації населення. Для цього потрібно мати довідку про відповідне захворіння".

За словами посадовиці, інтервал між другим та третім щепленням може бути різним, в залежності від ситуації, проте щонайменше через 28 днів після другої дози.

Тетяна Бондар зазначила, що додаткова доза рекомендована незалежно від того, вакцина якого виробника була використана для попередніх щеплень:

"Завжди надається перевага тій вакцині, яка вже попередньо була зроблена. Однак бувають різні обставини, тож лікар може дозволити зробити щеплення взаємозамінною вакциною".

Посадовиця додала, що третя доза не продовжує термін дії ковідного сертифіката.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок