Обрання керівника САП: конкурсна комісія провалила голосування. Буде ще одне засідання

Обрання керівника САП: конкурсна комісія провалила голосування. Буде ще одне засідання

Доповнено
Обрання керівника САП: конкурсна комісія провалила голосування. Буде ще одне засідання

Члени комісії з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не набрали достатньої кількості голосів за підтримання проєкту рішення щодо обрання очільника установи. Комісія планує провести нове засідання до кінця тижня.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Згідно з результатами комісії, очільником САП має стати Олександр Клименко. Він набрав найбільшу кількість балів – 246. Його конкуренту – Андрію Синюку – конкурсна комісія присудила 229 балів.

Своєю чергою найбільше балів на посаду очільника відділу САП набрав Сергій Савицький – 240. Інша кандидатка, Катерина Клименко, отримала 229 балів.

Проте комісія не проголосувала за такий проєкт рішення, оскільки для цього не вистачило голосів. Голосів за фінальне рішення не дали п'ять із шести членів комісії від Верховної Ради:

  • Катерина Коваль (голова комісії, фракція "За майбутнє");
  • Олена Бусол ("За майбутнє");
  • Андрій Гуджал ("Опозиційна платформа – За життя");
  • Богдан Романюк ("Довіра");
  • Євген Соболь ("Слуга народу").

Доповнено 20:20. "Рішення (щодо переможців конкурсу – ред.) не набрало поки що голосів, тому що є технічні проблеми з визначення процедури, переможця, передання подання до Офісу генеральної прокуратури. Перенесли сьогоднішнє засідання. Воно буде призначене найближчим часом… Поки що попередньо запланували або на четвер, або на п’ятницю (23-24 грудня – ред.). Зараз члени конкурсної комісії погоджують дату", – повідомила Суспільному Катерина Коваль.

Причину затримання призначення керівництва САП Коваль пояснила так: "Стаття 28, пункт 6 нашого порядку передбачає, що подання (щодо переможців конкурсу – ред.) передається Офісу генпрокурора, коли ми отримали підтвердження перевірки відповідно до законів "Про очищення влади", "Про запобігання корупції" та "Про допуск до державної таємниці". Тобто, після того як ми отримали відповідь від Офісу, ми передаємо подання про призначення".

Що передувало

20 грудня Окружний адміністративний суд Києва визнав недійсним порядок роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Суд пояснив це тим, що у липні 2015 року конкурсна комісія, яка здійснює відбір керівника САП, втратила повноваження ухвалювати порядок конкурсу, водночас жоден орган їх так і не набув. А отже, на думку ОАСК, ухвалений комісією порядок проведення конкурсу на обрання керівника САП є недійсним.

У зв’язку з цим рішенням Андрій Синюк зазначив, що у випадку обрання переможця конкурсу та його призначення на посаду голови САП інституція не зможе працювати, а посадові особи не зможуть виконувати свої обов’язки. У коментарі Суспільному Синюк заявив, що не хоче затягувати конкурс, але як юрист "не зацікавлений працювати, коли є судове рішення, яке впливає на справу, яку ти ведеш, а ти навіть не знаєш, що у ньому викладено".

Читайте також: США закликали Україну призначити нового керівника САП до 2022 року — Квін

Що відомо

  • У серпні 2020 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення за власним бажанням. Причину такого рішення він не назвав. У НАБУ заявили, що звільнення Холодницького не вплине на перебіг розслідувань Національного антикорупційного бюро.
  • Конкурс щодо обрання нового очільника САП стартував ще 25 січня. У липні оголосили двох фіналістів конкурсу: Олександр Клименко та Андрій Синюк. Але керівника досі не обрали. США і ЄС не раз закликали до прозорого завершення конкурсу, щоб САП не лишалася без очільника.
  • Керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін у грудні 2021 року заявив, що Офіс президента затягує проведення конкурсу, щоб фальсифікувати його результати та не допустити перемоги Олександра Клименка, який керував розслідуванням щодо заступника голови ОПУ Татарова. За словами Шабуніна, Клименко, детектив НАБУ, який керував розслідуванням щодо заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Він випереджає іншого фіналіста, прокурора Офісу генерального прокурора Андрія Синюка на 17 балів. Активіст стверджує, що ОПУ намагається сфальшувати результати конкурсу, щоб "відібрати" щонайменше шість балів у Клименка та віддати їх Синюку.
  • Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський спростував заяву Шабуніна і у коментарі Суспільному підкреслив, що Офіс президента не пов’язаний із проведенням конкурсу на посаду керівника САП.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок