Настільну гру про Закарпаття представили в Ужгороді

Настільну гру про Закарпаття представили в Ужгороді

Настільну гру про Закарпаття представили в Ужгороді Оригінальне

Настільну гру про Закарпаття представили в Ужгороді. За словами розробника гри Сергія Матусова, вона може допомогти дітям у розважальній формі вивчати історію своєї області. Там є історичні факти про наш регіон, пам’ятні місця та відомі постаті Закарпаття.

Гру під назвою «Закарпатський пан» представили 26 вчителям історії з Ужгородських шкіл. За словами розробника Сіргія Матусова, вчителі можуть запропонувати доповнення до гри, поділитись досвідом про те, наскільки вона може бути корисною у навчанні.

КАЛИНА ДАНКУ, вчителька історії

«У цій грі можна використовувати герби. Практично кожен населений пункт мав герб. Геральдика – цікава наука, має свою історію і дітям це цікаво. Цікаво, що є карта, з якою вони можуть познайомитися. Особливо, мені здається, для дітей 5-6 класів це буде дуже цікаво.»

ІГОР ЩЕРБА, вчитель історії

«Гра дуже цікава. Звичайно, на уроці її важко використати, бо ліміт часу не дозволить погратися. Але коли є додаткові уроки, до прикладу краєзнавство або на групі.»

Сергій Матусов розповів: спочатку виникла ідея зробити першу гру про свою область – Івано-Франківську. Далі вирішив створити ігри для кожного регіону. Поки їх є сім, серед них – про Закарпаття.

СЕРГІЙ МАТУСОВ, розробник гри

«Є спеціальна колода карток «Хвилинка історії», коли людина читає картку, до картки буде якась взаємодія, тобто буде якийсь історичний факт, який повпливає загалом на гру. Друге – це колода архітектурних пам’яток. Історичні постаті – це 5 постатей в грі, які мають свою історію, які описані в інструкції. Це не якась нудна лекція, де розповідають дуже багато інформації і не встигає учень записати. Це гра, він взаємодіє півтори години і, відповідно, вивчає якісь нові дані про свою область чи країну.»

Допомагав створювати гру про Закарпаття мукачівець Артур Саміляк.

АРТУР САМІЛЯК, співрозробник гри

«Ми додали обов’язково Замок Паланок, Ужгородський замок, замок Шенборнів, монастирі різні. Вони відіграють важливе значення в історії нашого краю. Найважливіші пам’ятки ми добавили, можливо, не всі, але ми старалися. Фігурки, якими граємо, ми їх відбирали трішки «від сучасного», трішки від історії. Хочеться включити все, але так не вийде. Тому є, до прикладу, Ілона Зріні, володарка замку мукачівського. Є ліхтарник Дядя Коля – це те, що з сучасного, є пам’ятник в Ужгороді. Є Духнович, є Святий Мартин – покровитель Мукачева

За словами Сергія Матусова: у планах –доповнювати гру про Закарпаття новими місцями, історичними фактами та постатями.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди