Американська компанія Moderna, яка розробила мРНК-вакцину проти коронавірусу, стверджує, що третя її доза збільшує кількість вироблених проти штаму "Омікрон" антитіл у 37-83 рази, якщо порівняти з двома дозами.
Про це Moderna повідомила 20 грудня.
Компанія зазначає, що отримала попередні дані про дієвість бустерних доз на основі аналізу сироватки крові 20 учасників клінічного дослідження. Частині з них вводили стандартну бустерну дозу (50 мікрограмів), решті – подвійну дозу (100 мікрограмів).
На 29-ий день після введення бустерної дози в тих, кому ввели 50 мкг препарату, кількість нейтралізуючих тіл була у 37 разів вищою, якщо порівняти з захистом двох доз. А в тих, хто отримав 100 мкг вакцини Moderna, – у 83 рази вищою.
Moderna стверджує, що бустерна доза у 100 мкг не призвела до серйозних побічних ефектів в учасників клінічного дослідження: реакція людей була приблизно такою ж, як і після двох доз, але побічні ефекти спостерігалися дещо частіше, ніж після введення 50 мкг препарату.
Компанія зазначає, що через складність виробництва нової вакцини проти конкретно штаму "Омікрон" у короткостроковій перспективі займатиметься випробуваннями бустерних доз уже затвердженого препарату. У наступні місяці Moderna оцінюватиме тривалість набутого імунітету.
Що відомо
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
- Станом на 14 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" був виявлений у 77 країнах, зокрема США й низці країн Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі та Росії.
- Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон". За останніми даними, штам наявний уже у 89 країнах світу. 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання штамом "Омікрон".
Читайте також
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу
Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!