Ще один пункт вакцинації відкрили у Хмельницькому. Де і як він працює

Ще один пункт вакцинації відкрили у Хмельницькому. Де і як він працює

Ще один пункт вакцинації відкрили у Хмельницькому. Де і як він працює Фото: Суспільне Поділля

Щеплення проти коронавірусу відтепер проводять у Хмельницькому обласному дерматовенерологічному центрі. Про це Суспільному розповів його директор Олег Каденко. За його словами, у дерматологічному центрі запрацював кабінет вакцинації. Працює він щоденно в будні з 8 до 15 години.

До кабінету щеплень у дерматовенерологічному центрі прийшла хмельничанка Юлія Веселовська. Перед щепленням її оглядає лікар, запитує, чи має алергічні реакції та про загальний стан здоров'я. Далі пацієнтці вимірюють температуру, вона заповнює інформовану згоду на вакцинацію. Після цього медсестра робить щеплення. Юлія Веселовська каже: "Я звернулася зробити вакцинацію саме тут, бо не має черг і це місце близько мені по розташуванню".

На базі обласного дерматовенерологічного центру створено дві бригади вакцинації, розповідає медична директорка закладу Мар’яна Перепел. За її словами, вже вакцинували 77 людей: це на базі медзакладу та на виїзді на залізничний вокзал.

Директор обласного дерматовенерологічного центру Олег Каденко каже, що бригада, яка працює у диспансері, виїзна: "Одна бригада - це два лікаря і чотири медичних сестри, які проводять щеплення як в наших кабінетах на території закладу, так і на виїздах. Ми ввійшли в реєстр міністерства охорони здоров’я, що в нас є така бригада, і зараз йде процес обміну матеріалами, процес контрактування, який найближчими днями закінчиться".

У департаменті охорони здоров’я області кажуть, що до сьогодні щепленням займалися переважно заклади первинного рівня допомоги, а віднедавна долучились ще й заклади другого-третього рівня допомоги.

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я Аліна Костенко каже: "Були розпорядчі документи, які запропонували і дозволили такі бригади створити на рівні закладів вторинної та третинної медичної допомоги. Шкірвендиспенсер відреагував на це, підготували свою бригаду. Аналогічно підготували свою бригаду Хмельницький лікувально-діагностичний центр, Кам’янець-Подільський лікувально-діагностичний центр і Хмельницька міська дитячі лікарня".

У центр вакцинації на Володимирській, 92, який відкрився у обласному центрі першим, бажаючих зробити щеплення останнім часом стало менше, розповідає лікарка-терапевтиня Олена Старовіна. Додає: "Приходять люди, яким треба збити другу дозу, на перші дози стало менше людей. З чим це пов’язано, не можу вам точно сказати. Можливо з тим, що наближаються свята, і менше людей хочуть в цей період робити щеплення. Але на першу дозу стали приходити менше людей. Коли був найбільший пік, могло бути за день і тисячу, і дві тисячі людей. Зараз це 200-300-400 людей за день. Як два-три тижні тому зменшився потік, так і він сильно не збільшувався навіть після оголошення про погіршення умов для доступної вакцинації і для виходу на роботу. Більше не стало людей".

Зменшення охочих вакцинуватися начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я, Аліна Костенко пояснює так: "Коли було до півтори тисячі на день, тоді в центрі вакцинації працювало до чотирьох мобільних бригад. Центр вакцинації не закривається, але в центрі зменшується кількість бригад, які проводять щеплення. Звичайно, що кількість зменшилася, основна кількість населення щеплена, але центри вакцинації працюють, поки до них будуть ходити, доти будуть вони функціонувати".

За словами Аліни Костенко, 126 пунктів щеплень, 12 центрів вакцинації і 103 мобільні бригади станом на сьогодні діє на Хмельниччині.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди