ДБР викликає Порошенка на 23 грудня. В ЄС заявили, що він повернеться в Україну після Різдва

ДБР викликає Порошенка на 23 грудня. В ЄС заявили, що він повернеться в Україну після Різдва

Доповнено
ДБР викликає Порошенка на 23 грудня. В ЄС заявили, що він повернеться в Україну після Різдва
УНІАН

Державне бюро розслідувань повторно викликає Петра Порошенка на 10:00 23 грудня "для проведення процесуальних дій" у справі про постачання вугілля з окупованих територій Донбасу. Про це на брифінгу 20 грудня повідомив заступник начальника департаменту з нагляду за органами держбезпеки Офісу генпрокурора Іван Кісілевич.

За словами представника ОГП, Порошенка викликають до ДБР повторно, оскільки він не прибув 20 грудня і "перебуває у невстановленому місці". Паралельно буде вирішуватися питання про обрання п’ятому президенту запобіжного заходу – залежно від "поведінки підозрюваного й ризиків щодо можливості його втечі".

Очолювана Порошенком партія "Європейська солідарність" своєю чергою заявила, що зараз він перебуває в закордонному відрядженні в Польщі, де 20-22 грудня братиме участь у міжнародній конференції з питань безпеки. А до України Порошенко повернеться після "новорічно-різдвяних канікул і планованого після них ще одного закордонного відрядження".

"На жаль для Зеленського, Порошенко повернеться. Але повернеться за своїм власним графіком, а не за сценарієм новорічних відосиків Зеленського", – йдеться в заяві "Євросолідарності".

Доповнено 22:20. Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що той не прийде в ДБР 23 грудня:

"Чому він мав би йти? Обидві повістки, які намагалися вручити Порошенку, ... написані в неправильний спосіб. Перша взагалі не передбачала, в якому форматі мають відбуватися слідчі дії. Друга повістка також не є законною, бо, відповідно до закону, повістку можна вручати на п'яту добу. Тобто має минути три повні доби, не рахуючи тієї, коли здійснюється повідомлення. Не раніше 24 грудня могли його (Порошенка – ред.) викликати".

Раніше 20 грудня Порошенку оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу — сприяння тероризму і державна зрада. Мова йде про справу про закупівлю вугілля з окупованих територій Донбасу. Слідство вважає, що протягом 2014-15 років "ДНР" і "ЛНР" отримали не менш як 200 мільйонів гривень завдяки змові українських посадовців та вищого керівництва РФ.

У вересні-листопаді 2021 року в межах провадження правоохоронці вже повідомляли про підозру депутату від "Опозиційної платформи - За життя" Віктору Медведчуку та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину.

Що відомо

  • "Вугільна справа" стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні "посилити власну енергонезалежність". Тому, за посередництва Медведчука, відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні.
  • Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних "ЛНР" і "ДНР" було перераховано не менше 200 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 млрд гривень.
  • У нібито розмовах Медведчука, які фігурують у "вугільній справі", з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок