Оклад керівника — 6 тисяч гривень. Скільки заробили посадовці міськради Чернівців від початку року

Оклад керівника — 6 тисяч гривень. Скільки заробили посадовці міськради Чернівців від початку року

Оновлено
Оклад керівника — 6 тисяч гривень. Скільки заробили посадовці міськради Чернівців від початку року Фото: Суспільне Буковина

Оклади керівників управлінь та департаментів у міськраді Чернівців коливаються від 5 до понад 10 тисяч гривень. Ще більш ніж половину отриманої зарплатні складають надбавки та премії. Суспільне надіслало інформаційні запити про зарплати посадовців від початку року й розповідає про них.

Зарплата міського голови та заступників

За одинадцять місяців міський голова Чернівців Роман Клічук заробив понад 452 тисячі гривень. Місячний оклад становить майже 13 тисяч, а з преміями та надбавками він отримує в середньому понад 42 тисячі гривень.

Раніше Клічук на сторінці у Facebook повідомляв, що віддає зарплату на благодійність.

Місячний оклад чотирьох заступників міського голови та секретарки міськради однаковий — майже 11 тисяч гривень. Водночас з преміями та надбавками щомісяця вони отримують приблизно:

  • Василь Зазуляк — понад 32 тисячі гривень,
  • Ігор Крохмаль — понад 32 тисячі гривень,
  • Євген Маховіков — 36 тисяч гривень,
  • Юрій Лесюк — майже 38 тисяч,
  • Марина Кирилюк — понад 36 тисяч гривень.

У різні місяці суми премій можуть бути як меншими, так і більшими. Це ж стосується й зарплат керівників управлінь та департаментів.

Зарплати міського голови та заступниківСуспільне Буковина

Інформацію про зарплати Суспільне отримало від міської ради у відповідь на запити

Зарплати керівників управлінь

Разом з преміями та надбавками найбільше серед начальників управлінь отримує керівниця фінансового управління Лівія Бамбуляк — приблизно 34 тисячі гривень. З них місячний оклад — вісім тисяч гривень.

Оклад керівниці управління освіти Ірини Ткачук — 7 900 гривень. Разом з преміями й надбавками — приблизно 25 тисяч щомісяця.

Керівниця управління охорони здоров'я Наталія Калмикова отримує майже 24 тисячі гривень з преміями й надбавками. Її місячний оклад — 10 600 гривень.

Зарплати керівників управлінь Чернівецької міськрадиСуспільне Буковина

Інформацію про зарплати Суспільне отримало від міської ради у відповідь на запити

Керівники управління по фізичній культурі та спорту Дмитро Макаренко та управління комунальної власності Ярослав Городенський в місяць отримують понад 23 тисячі гривень. Оклад Макаренка — майже 6500 гривень, Городенського — 7300 гривень.

Політолог Ігор Баб'юк каже, що оклади у 6-7 тисяч гривень для посадовців досить низькі. По-перше, при таких зарплатах на високих посадах є корупційні ризики. По-друге, у посадовця більше відповідальності за напрямки роботи, аніж його оклад. "Тому зрозуміло, чому міська рада часом ці зарплати ще врегульовує преміями й надбавками", — каже Баб'юк. Водночас за словами Баб'юка, міська рада не може впливати на розмір окладу — він визначений постановою Кабміну.

Премії та надбавки визначає міський голова своїм розпорядженням, каже керівниця фінансового управління Лівія Бамбуляк. Загальна зарплата посадовця Чернівців одна з найнижчих у порівнянні зі схожими містами за чисельністю населення.

Суспільне Буковина
"Як доповідаю на сесіях, звертаю увагу, що ті, хто працює дійсно відповідально, виконує свої обов’язки та служить громаді, повинен мати достойну зарплату, а не чекати, щоб хтось їм приніс коробку цукерок чи пляшку шампанського"
каже Лівія Бамбуляк.

З преміями та надбавками понад 21 тисячу гривень в місяць отримує начальник юридичного управління Сергій Венгринюк. Як і в Макаренка, його оклад — майже 6500 гривень.

Зарплати керівників управлінь Чернівецької міськрадиСуспільне Буковина

Зарплати керівників управлінь Чернівецької міськради

Оклад керівниці управління культури Юлії Сафтенко — 7 800 гривень, а керівника управління комунікацій та зовнішніх зв'язків Павла Катеренчука — 6 500 гривень.

Начальник управління порядку та контролю за благоустроєм Юрій Зінченко працює два місяці. Місячний оклад — понад 6 200 гривень, а з преміями та надбавками отримує майже 19 тисяч.

Зарплати директорів департаментів

Директор департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства Петро Лисак за п'ять з половиною місяців заробив майже 145 тисяч гривень. Його місячний оклад становить майже 6 700 гривень, а з преміями та надбавками сума зарплати — понад 26 тисяч гривень на місяць.

Приблизно 22 тисячі гривень отримують директори департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук та департаменту соцекономічного розвитку та стратегічного планування Сергій Бостан. Оклад Тимофійчука — понад 5 700 гривень, а Бостана — 5 400 гривень.

Зарплати директорів департаментів Чернівецької міської радиСуспільне Буковина

Зарплати директорів департаментів Чернівецької міської ради

Директорка департаменту соцполітики Наталія Фрунзе отримує в місяць з преміями й надбавками майже 21 тисячу. З них майже 6 600 гривень — оклад.

Григорій Прохоренко, який очолює департамент інфраструктури та благоустрою, отримує понад 20 тисяч гривень. Його оклад — понад шість тисяч гривень.

Усю суму посадовці не отримують — з зарплат вираховують майже 20% податків, зокрема податок на доходи фізосіб та єдиний соціальний внесок.

Що відомо

  • Міський голова Роман Клічук склав присягу у грудні 2020 року. Того ж місяця обрали секретаря ради та заступників.

Читайте також

"Це мій страшний сон". Міський голова Чернівців про зміну секретаря на депутата від опозиції

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди