"Я завжди була вільною". Китайська тенісистка Пен Шуай заперечила попередню заяву про зґвалтування

"Я завжди була вільною". Китайська тенісистка Пен Шуай заперечила попередню заяву про зґвалтування

"Я завжди була вільною". Китайська тенісистка Пен Шуай заперечила попередню заяву про зґвалтування
AP

У WTA досі вважають, що на гравчиню тиснуть, та не відмовляються від бойкоту турнірів у КНР.

Китайська тенісистка Пен Шуай уперше дала інтерв'ю ЗМІ після того, як у пості в соцмережі Weibo звинуватила в сексуальному насильстві колишнього віцепрем'єра Державної ради Китайської Народної Республіки Чжана Ґаолі.

Гравчиня дала відеоінтерв'ю сінгапурському виданню Lianhe Zaobao, що, як зазаначає BBC, "останніми роками було відоме своїм пропекінським висвітленням подій". У коментарі Пен заперечила, що зазнала сексуального насильства, та сказала, що навколо її допису виникло "багато непорозумінь".

"Я ніколи не казала й не писала, що хтось скоїв наді мною насильство. Я маю чітко наголосити на цьому".

Також Пен запевнила, що не перебуває під наглядом.

"Чому б хтось стежив за мною? Я завжди була дуже вільною".

Як і раніше, Жіноча тенісна асоціація (WTA) не побачила в цій розмові доказів, що Пен Шуай може "комунікувати без цензури та примусу", та знову закликала до "повного, справедливого й прозорого розслідування звинувачень".

Читайте також: WTA відмовилася від проведення тенісних турнірів у Китаї та Гонконгу через скандал із Пен Шуай

Що відбулося з Пен Шуай

Після того, як на початку листопада в інтернеті з'явився й одразу зник допис-зізнання Пен Шуай, китаянка понад два тижні не виходила на зв'язок. Врешті державне китайське медіа CGTN випустило лист нібито від тенісистки, де було написано, що ніякого зґвалтування не було й що зараз тенісистка "відпочиває вдома".

В інтерв'ю Lianhe Zaobao Пен переконувала, що вона дійсно написала цей лист і що розповсюджена англійськомовна версія була достовірною.

Незабаром після публікації цього листа Шуай уперше з'явилася на публіці, відвідавши відкриття Junior Tennis Challenger Final у Пекіні. Перші відео й фото опублікувало китайське провладне видання Global Times.

Також кілька відеорозмов із Пен провів президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, який домовився із тенісисткою про особисту зустріч наступного року.

Скандал із Пен Шуай та ставлення до ситуації з боку Китаю призвели до того, що WTA відмовилася від проведення буд-яких турнірів на території КНР, а також Гонконгу. На думку організації, Китай ігнорує заяву тенісистки, тисне на неї та цензурує згадки про справу. Проте ITF (Міжнародна федерація тенісну) та ATP (Чоловіча тенісна асоціація) не підтримали позицію WTA.

Читайте також: Тенісні організації ITF та ATP відмовилися підтримати WTA в бойкоті Китаю: як вони це пояснюють

Що відомо

  • Історію Пен Шуай називають найгучнішою в китайському русі #MeToo, оскільки вперше звинувачення в сексуальних домаганнях стосуються чиновника настільки високого рангу.
  • Пен Шуай – 35-річна колишня перша ракетка світу в парному рейтингу WTA. Її рекорд у особистому рейтингу – 14-те місце. В одиночному розряді доходила до півфіналу US Open 2014. Дворазова чемпіонка турнірів Великого шолома (Вімблдон-2013, Ролан Ґаррос-2014), дворазова чемпіонка Азійських ігор-2010.
  • Чжан Ґаолі – 75-річний колишній політик, 10-й перший віцепрем'єр Державної ради КНР (2013-2018), перед цим – секретар Комуністичної партії в Тяньцзіні (2007-2012) і Шаньдуні (2002-2007).
Читайте також: Уже чотири країни оголосили дипломатичний бойкот Олімпійських ігор-2022 у Китаї: що відомо
На початок