За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” у грудні, 31% респондентів сподіваються, що 2022 рік буде кращим, ніж попередній. 34% опитаних відповіли, що нічого не зміниться. 32% учасників опитування сказали, що наступний рік буде гіршим, ніж 2021.
Минулого року очікування були оптимістичнішими: тоді 52% чекали, що 2021 рік буде кращим за 2020-ий, зазначили соціологи.
В цілому, молодші опитані (до 40 років) очікують, що прийдешній рік скоріше буде кращим, натомість старші думають, що нічого не зміниться або буде гірше.
Загалом 67% українців відзначили, що країна рухається у неправильному напрямку, 24% – у правильному. 9% – не визначилися.
Відповідаючи на запитання соціологів, найважливішими проблемами в країни опитані назвали корупцію (55%) і війну на Донбасі (51%). Крім того, серед проблем — економічна криза (32%), некомпетентність влади (31%), епідемія коронавірусу (27%), вплив олігархів на політику (24%) та неякісна медицина (24%).
Соціологи групи “Рейтинг” провели опитування 14-16 грудня 2021 року. Телефоном опитали 2 тисячі громадян від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Що відомо
- Якби найближчим часом відбулися вибори президента, то чинного очільника країни підтримали б 23,5% українців серед тих, хто визначився з вибором. Про це свідчать результати опитування групи "Рейтинг".
- За даними опитування, поведеного соціологічною групою "Рейтинг" 6-8 грудня 2021 року, 53% респондентів позитивно ставляться до ідеї введення економічних паспортів.
- За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 71% українців вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей. 26% – протилежної думки. При цьому, 46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення).
Читайте також
Кожен третій українець готовий боронити Україну проти Росії – опитування
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!