Гірники на Луганщині та Донеччині продовжують страйкувати

Гірники на Луганщині та Донеччині продовжують страйкувати

Гірники на Луганщині та Донеччині продовжують страйкувати
Страйк шахтарів на Донбасі, фото: Михайло Волинець

Гірники 1 зміни шахти "Центральна" ДП Мирноградвугілля відмовились спускатись в шахту, припиняють видобуток вугілля й протестують на поверхні. Про це повідомляє голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України Сергій Радченко.

"Про початок акції протесту у підземних умовах інформують з шахти "Гірська"ДП Первомайськвугілля (Луганщина)", — додав Радченко.

Як розповів Радченко, 14 гірників спустилися в шахту й оголосили про наміри залишатися під землею, доки з ними не розрахуються по зарплатних боргах.

За його словами, гірники заявляють, що з наступного понеділка розпочнуть голодування.

Що відомо

  • 18 грудня гірники другої зміни шахти "Новодружеська" ДП "Лисичанськвугілля" відмовились спускатись у шахту та розпочали акцію протесту.
  • Станом на 11:00 18 грудня під землею на шахті "Капітальна" ДП "Мирноградвугілля" продовжують страйк 15 гірників. Гірники вимагають повне погашення заборгованості по зарплаті.
  • 17 грудня гірники шахти "Капітальна" державного підприємства "Мирноградвугілля" по закінченню зміни відмовились підійматись на поверхню. Вони вимагають погашення заборгованості по зарплаті.
  • 17 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що держава повністю профінансувала зарплати для шахтарів у 2021 році, однак в окремих випадках гірники недоотримують гроші від реалізованого вугілля через дії керівництва шахт.
  • 16 грудня під будівлею Верховної ради відбувся мітинг шахтарів, які вимагали погасити перед ними багатомісячний борг за заробітною платою.
  • Станом на 11 листопада заборгованість по зарплаті працівникам державних шахт Донеччини складає 1 млрд гривень, Луганщини — 268,3 млн гривень.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок