Норвежки перевернули фінальну гру мундіалю після невдалого початку й узяли гору над олімпійським чемпіонками й давніми суперницями.
На чемпіонті світу з гандболу, що проходив у Іспанії, визначилися переможниці. Учетверте в історії чемпіонками стали представниці Норвегії. Чинні чемпіонки Європи обіграли у фіналі чинних олімпійських чемпіонок – збірну Франції – з рахунком 29:22.
Француженки вели в першій половині матчу, проте норвежки здійснили камбек, відігравшись з 10:16. Найрезультативнішою гравчинею матчу стала норвежка Генні Рейстад, яка принесла команді шість голів.
Для Норвегії це була перша перемога у світовій першості з 2015 року, коли вони обіграли у фіналі Нідерланди. До цього обидва рази, коли норвежки здобували титул, – у 1999 і 2011 роках, – вони також грали у фіналі з Францією.
Загалом це був восьмий світовий фінал жіночої збірної Норвегії та четвертий – проти Франції. Тепер команди мають рівний рахунок за очними протистояннями у фіналах – 2:2.
На минулому чемпіонаті світу 2019 року Норвегія поступилася Росії в матчі за "бронзу", а Франція тоді провалила мундіаль, навіть не вийшовши з групи.

Читайте також: На чемпіонаті світу з гандболу зникли чотири гравчині збірної Камеруну: що відомо
Завдяки перемозі норвезька команда обійшла Росію в медальному заліку за всю історію участі в чемпіонатах світу. Тепер у норвежок так само чотири титули, але загалом вони мають найбільшу кількість нагород – 11, з яких, окрім чотирьох золотих медалей, є чотири срібні та три бронзові.
Бронзові нагороди 2021 року виборола збірна Данії, яка в матчі за третє місце здолала господарок турніру й чинних срібних призерок – Іспанію – 35:28. Данки піднялися на п'єдестал уперше з 2013 року, коли вони також завоювали "бронзу", обігравши Польщу.
За підсумком змагань три норвезькі гравчині потрапили до команди зірок чемпіонату. Зокрема, лідерку збірної – лінійну Карі Браттсет – визнали MVP турніру. Тим часом Рейстад була відзначена як найкраща ліва захисниця, а Нора Мерк – як права.
Найбільшу кількість голів за чемпіонат забила шведка Наталі Гаґман – 71.
Читайте також: Україна здобула надвольову перемогу на старті відбору на Євро-2022 з гандболу серед жінок
Що відомо
- Норвегія двічі перемагала на Олімпійських іграх: у 2008 і 2012 роках. У 2021-му завоювали "бронзу" в Токіо.
- Тепер Норвегія має чотири титули чемпіонок світу, а також вісім – Європи.
- Франція цого року вперше здобула "золото" Олімпіади. До цього двічі перемагала на чемпіонатах світу: в 2003 і 2017 роках. Фінал-2021 став шостим у їхній історії. Також у 2018-му єдиний раз перемогли на чемпіонаті Європи.
- Для Данії "бронза" стала шостою в історії. Єдине "золото" вони виграли в 1997 році.
- Збірна України не відібралася на цей чемпіонат світу. Найкращим результатом "синьо-жовтих" залишається четверте місце 2003 року.
Читайте також: Львівська "Галичанка" дізналася суперниць в 1/8 фіналу Кубка Європи ЄГФ