Емільєн Жаклен здобув першу особисту перемогу на етапі Кубка світу з біатлону: результати масстарту

Емільєн Жаклен здобув першу особисту перемогу на етапі Кубка світу з біатлону: результати масстарту

Емільєн Жаклен здобув першу особисту перемогу на етапі Кубка світу з біатлону: результати масстарту
AP

Підсумки останньої гонки 2021 року.

Етапи Кубка світу з біатлону у 2021 році закінчилися чоловічою гонкою з масовим стартом. Участь у ній взяли 30 біатлоністів: топ-25 найкращих у загальному заліку та ще п'ять за підсумками самого етапу.

На відміну від жіночого масстарту, у чоловічому не брали участь українські біатлоністи. Головним претендентом на потрапляння у масстарт був Дмитро Підручний, однак він разом із Артемом Примою, Богданом Цимбалом та Антоном Дудченком пропускали етап, відправившись на збір в Італію.

Читайте також: Основа чоловічої збірної України пропустить четвертий етап Кубка світу з біатлону

Головними претендентами на перемогу у чоловічому масстарті були норвежці Йоганнес Бьо та Тарьєй Бьо, Штурла Легрейд, а також француз Кантен Фійон-Майє. У минулому сезоні володарем Малого кришталевого глобусу у масстартах був Тарьєй Бьо.

За підсумками перших двох вогневих рубежів Бьо зберігав шанс на перемогу у масстарті. Норвежець, як і ще вісім біатлоністів з топ-10 закрили усі десять мішеней. Лідерство у гонці очолив француз Емільєн Жаклен, який перед третьою стрільбою мав перевагу у 20 секунд над норвезьким біатлоністом.

Жаклен залишився лідером після третьої стрільби, але переваги над суперниками вже не було - француз пішов на коло штрафу. Загалом у межах 20 секунд було одразу вісім біатлоністів, тож перед заключною стрільбою інтрига у перемозі в гонці зберіглася.

Ключовим моментом для Жаклена стала остання стрільба. Француз за 23 секунди закрив усі п'ять мішеней, завдяки чому здобув перемогу.

На фініші Жаклен випередив співвітчизника Кантена Фійона-Майє. У топ-3 - Тарьєй Бьо.

Це перша перемога в кар'єрі Жаклена в особистих гонках на Кубку світу з біатлону. Перед цим він здобував перемоги на чемпіонаті світу: у 2020 і 2021 роках - у гонці переслідування.

Кубок cвіту. Четвертий етап (Ансі): чоловічий масстарт. Результат

  1. Емільєн Жаклен (Франція, 0+0+1+0) 35:54.8
  2. Кантен Фійон-Майє (Франція, 1+1+0+0) +3.5
  3. Тарьєй Бьо (Норвегія, 0+0+1+0) +10.3
  4. Фелікс Ляйтнер (Австрія, 0+0+0+0) +15.6
  5. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія, 0+1+0+0) +16.4
  6. Йоганнес Кюн (Німеччина, 0+0+1+0) +17.7
На початок