Територіальна оборона Миколаївської області: що передбачає цільова програма

Територіальна оборона Миколаївської області: що передбачає цільова програма

Територіальна оборона Миколаївської області: що передбачає цільова програма
Фото: Specna Arms/pexels.com

Станом на 19 грудня територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відпрацював обласну цільову програму територіальної оборони у Миколаївській області на 2022-2026 роки.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів командир кадру окремої бригади територіальної оборони Роман Токаренко.

Основа програми — це об’єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів самоврядування, військового управління та громадськості для підготовки та ведення територіальної оборони у Миколаївській області, матеріально-технічного забезпечення підрозділів, проведення навчань та покращення обороноздатності держави.

Безпосереднім керівником бригад територіальної оборони на всій території України є Головнокомандувач Збройних сил України, станом на 19 грудня цю посаду обіймає генерал-лейтенант Віктор Залужний. У межах військово-сухопутної зони командування здійснює керівник регіонального органу військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а в межах зони територіальної оборони – керівник цієї зони.

За словами Романа Токаренка, бригада територіальної оборони Миколаївщини суттєво змінилася у порівнянні з 2014 роком.

"Якщо у 2014 році були окремі батальйони, які не були пов’язані. А на всій території області, в кожному районі було лише два-три загони оборони, які діяли самостійно, то тепер всі ці військові організми розформовані, а на території області існує бригада територіальної оборони", — розповів Роман Токаренко.

Читайте також: "З Миколаєва до Дніпра відправили 30 призовників"

З його слів, бригада має вертикальну ланку керівництва, в кожному районі області та в місті Миколаїв є свій батальйон, який підпорядкований бригаді тероборони.

Чисельність бригади тероборони в Миколаївській області — 3 000 бійців. З 2019 по 2021 роки на підтримку заходів тероборони з обласного бюджету виділили майже 65 млн гривень. Зі слів Токаренка, програма з 2022 по 2026 роки планується з фінансуванням приблизно 60 млн гривень.

Що відомо

  • Територіальна оборона — це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів в особливий період поза зонами бойових дій на всій території України або в окремих її місцевостях. Найважливіші завдання батальйонів тероборони — своєчасне реагування, оборона території та захист населення до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок