Україна втратила медаль і фінішувала п'ятою в змішаній естафеті на етапі Кубка IBU: результати гонки

Україна втратила медаль і фінішувала п'ятою в змішаній естафеті на етапі Кубка IBU: результати гонки

Україна втратила медаль і фінішувала п'ятою в змішаній естафеті на етапі Кубка IBU: результати гонки
Pavlo Zarovetskyi

Українці вели боротьбу за "срібло", але у підсумку фінішували п'ятими.

Змішана естафета на Кубку IBU в австрійському Обертілліаху стала однією із заключних гонок 2021 року. 25 команд вийшли на старт з метою поборотися за медалі в естафетній гонці.

Україна взяла участь у змішаній естафеті у складі Валентини Семеренко, Катерини Бех, Віталія Труша та Дениса Насика. Розпочати гонку мали жінки, після чого заключні два етапи бігли чоловіки.

На етапі Кубка IBU в Обертілліаху Україна вже була близькою до подіуму: Валентина Семеренко стала четвертою в індивідуальній гонці.

Читайте також: Валентина Семеренко фінішувала четвертою в індивідуальній гонці на Кубку IBU в Обертілліасі

У змішаній естафеті Україна також вела боротьбу за топ-3. На першому етапі Валентина Семеренко хоча й використала три додаткові патрони на вогневих рубежах, але передала естафету п'ятою з відставанням у 17 секунд від проміжних лідерок з Франції.

Відстань від француженок почала зростати на етапі Катерини Бех. Але вже після першої стрільби біатлоністка підняла Україну на друге місце, хоча й використала два додаткові патрони. А ось на "стійці" два додаткові патрони означали боротьбу за друге місце - Росія та Норвегія закрили усі п'ять мішеней з п'яти пострілів.

На передачі естафети та початку першого чоловічого етапу Україна була четвертою. Але відставання від другого місця складало лише сім секунд.

Віталій Труш майже зміг повернути Україну на друге місце за підсумками другого етапу. Спочатку Труш випередив норвежця Гаварда Богетвейта, а на "стійці" закрив п'ять мішеней і підняв Україну на друге місце - Франція пішла на два кола штрафу. Проте на передачі естафети все ж дозволив випередити себе Богетвейту - на останній етап українці йшли третіми.

На останньому етапі Денис Насико вів боротьбу за друге місце з норвежцем Ерленом Бйонтегорром. Відставання між біатлоністами складало близько секунди і після першої стрільби залишилося тим самим, хоча Насико і використав два додаткові патрони.

Ключовим моментом гонки стала "стійка" Насика, на якій він пішов на два кола штрафу. З неї українець вийшов четвертим і мав вести боротьбу вже за п'яту позицію.

У підсумку Україна фінішувала п'ятою - Насико пропустив уперед Швейцарію.

Кубок IBU (Обертілліах). Змішана естафета: результати гонки

  1. Росія (0+6) 1:05:58.5
  2. Норвегія (0+8) +54.8
  3. Італія (0+9) +1:26.5
  4. Швейцарія (0+9) +1:48.1
  5. Україна (2+14) +2:00.5
  6. Білорусь (1+11) +2:14.8

Вибір редакції

На початок