Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли більшість українців святкуватимуть Різдво 25 грудня

Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли більшість українців святкуватимуть Різдво 25 грудня

Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли більшість українців святкуватимуть Різдво 25 грудня
Фото: ПЦУ

Голова Православної церкви України, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній прогнозує, що протягом найближчих 10 років більшість українців перейдуть на святкування Різдва за григоріанським календарем, тобто 25 грудня.

Про це він сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Будемо прогнозувати, що впродовж 10 років. А далі будемо бачити. Це важко так передбачити", — сказав Епіфаній.

Він наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем, але цей процес має відбутися поступово. Глава ПЦУ також прогнозує, що у нинішній період різдвяних свят 25 грудня храми будуть порожніми, а 7 січня – повними.

"Це найбільше пов'язано з традиціями всередині. Ми покликані проводити, найперше, просвітницьку роботу. Ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити", — підсумував предстоятель ПЦУ.

Православна церква України та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) святкують Різдво Христове 7 січня, за юліанським календарем (так званим "старим стилем"). Римо-католицька церква, а також більшість протестантських церков та православних церков світу відзначають Різдво 25 грудня, за сучасним григоріанським чи новоюліанським календарем. В Україні обидві дати — 25 грудня та 7 січня — є офіційними вихідними днями.

Що відомо

  • У грудні 2020 року голова ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе тоді, коли церква та віряни "дозріють" до такого рішення.
  • У грудні 2019 року митрополит Епіфаній заявляв Супільному, що Православна церква не проти перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, проте таку ініціативу не підтримують українці.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок