В продовження традиції. У сквері Яланського активісти висадили молоді дерева кримської сосни

В продовження традиції. У сквері Яланського активісти висадили молоді дерева кримської сосни

В продовження традиції. У сквері Яланського активісти висадили молоді дерева кримської сосни
Фото: Суспільне Запоріжжя

10 кримських сосен висадили 18 грудня волонтери та громадські активісти у сквері імені Яланського в Запоріжжі. Дерева надала громадська організація «Планета ботанічний сад».

Акцію присвятили тому, що територію скверу повернули громаді міста, розповів правозахисник Денис Тарасов.

"Тиждень тому я запросив громаду і громадськість до нашого парку, як ми його вже називаємо - "Парк громади" відсвяткувати нашу перемогу, а саме те, що 1 грудня Запорізький апеляційний суд ухвалив рішення, яким задовольнив наш позов, скасував рішення, на підставі якого незаконно була передана ця земля парку в оренду Кальцеву і фірмі ТОВ «ЛЕНД ДЕВЕЛОПМЕНТ» і визнав недійсними договори оренди", — каже Денис Тарасов.

В продовження традиції. У сквері Яланського активісти висадили десять кримських сосен
Денис Тарасов, правозахисник. Фото Суспільне Запоріжжя

Як розповів Денис Тарасов, у січні 2020 року у сквері Яланського вже висаджували 30 кримських сосен, але виросли тільки шість:

"Це наша така, вже, добра традиція. Минуло року, на початку січня, ми створювали тут різдвяну алею, якраз навпроти Запорізького обласного художнього музею", — розповідає Денис Тарасов.

Також він нагадав, що триває збір підписів на сайті електронних петицій, в якій закликають на місці знищеного скверу Яланського та скверу біля цирку створити сучасний європейський парк Громади.

Що відомо

  • Землю скверу у довгострокову оренду взяло товариство "Ленд Дівелопмент", яким керує бізнесмен Володимир Кальцев. О 2018 році він оголосив, що планує звести тут торгово-розважальний центр із парком. 7 серпня того ж року у парку Яланського були спиляні майже всі багаторічні дерева, після чого у парку відбувались численні акції протесту проти будівництва.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок