"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху

"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху

Доповнено
"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху
Суспільне Суми

"Слобожанський експрес" прибув до Сум 18 грудня, близько 16.10. Потяг робить тестовий рейс за маршрутом "Попасна — Харків, Харків — Ворожба".

З 21 грудня він курсуватиме з Сум і Ворожби.

У потязі три вагони: два другого класу й один — першого. Відрізняються вони, каже провідниця Наталя Кутько, рівнем комфорту.

"Тут біля кожного пасажира є світло, яке регулюється для кожного, є жалюзі від сонця, столики, також розетки на 220 вольт з юсб-перехідником", — говорить вона.

"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху

Перший рейс – тестовий, тож квитків на нього не продавали. Подивитися на потяг зсередини пропонували людям, які були у цей момент на вокзалі. Григорій Назаренко – один з них. Чоловік планує подорож цього тижня.

"До Тростянця. Подивитися на новорічну ялинку у місті Тростянець. Дуже зручно: виїдемо із Сум, через 40 хвилин будемо на станції Смородино, це Тростянець, подивимось ялинку, пофотографуємось і їдемо назад, але вже приміським потягом", — каже він.

"Бажано, щоб змінили розклад. Тому що в сім вечора, в Харкові ані студентам, ані тим, хто у відрядженні, вже робити нічого", — каже сумчанка Лариса.

Потяг виробили 2021 року на Крюківському вагонобудівному заводі, що на Полтавщині. Він – дизельний, максимальна швидкість – 140 км на годину, каже машиніст Руслан Помазан.

"Дизель-генераторна установка стоїть на цьому моторному вагоні. Два моторних і один причіпний вагон. Під ними стоять дизельгенераторні установки", — розповідає він.

Чоловік працює на залізниці з 2005 року. Каже, до сьогодні керував потягами, яким понад 40 років, цей – зручніший.

"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху

"У нас потяг — на 170 місць, ми очікуємо наповнювати його по максимуму, але будемо дивитися і по розкладах, і зворотний зв'язок. Важливий сегмент Суми-Харків, ці два міста пов’язані одне з одним. Багато людей навчається, працює, для Луганщини – є переселенці, є педагогічний університет, частина співробітників базується по Сумах, тому це важливий соціальний сегмент. У нас альтернатива – нічний потяг Ужгород-Лисичанськ, це сполучення довге, не в нових вагонах", — розповідає член правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський.

Із Харкова до Ворожби й у зворотному напрямку можна дістатись за приблизно 3,5 години. Вартість квитка буде – від 120 грн. Від Ворожби до Попасної "Слобожанський експрес" їде майже 9 годин, аби ним скористатись, слід купити два квитки.

"Розбивають маршрут на два через те, що він і по кілометрах великий і по часу в дорозі великий. Звісно це трохи буде дорожче коштувати. Принцип тарифного утворення Укрзалізниці – чим далі їдеш, тим дешевше – тут так не вийде, але іншого шляху я, наприклад, не бачу. Тому що регіональний потяг – 9 годин, це занадто багато", — говорить експерт ГО "Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури Дмитро Власенко.

Це – четвертий потяг, який курсує через Суми до інших регіонів. Окрім нього є поїзди, сполученням Суми-Київ, Лисичанськ-Ужгород, Трускавець-Харків.

"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху

Графік руху та ціни

Поїзд №887 "Харків — Попасна" вирушатиме з Харкова щоденно, крім середи, о 17:33 і прибуватиме до Попасної о 22:53. Квиток у вагон другого класу коштує 159 гривень, у перший — 382 гривні.

Зворотно з Попасної поїзд №888 відправлятиметься щоденно, крім четверга, о 03:48 і прибуватиме до Харкова о 08:47. Ціна квитка у вагон другого класу — 147 гривень, у вагон першого класу — 353 гривні.

З 20 грудня поїзд №885 "Харків — Ворожба" вирушатиме з Харкова о 09:05 і прибуватиме до Ворожби о 12:45. Зворотно з Ворожби поїзд № 886 вирушатиме о 13:10 і прибуватиме до Харкова о 17:04.

З 21 грудня поїзд буде курсувати щоденно, крім середи. Зі станції "Харків-Пасажирський" він вирушатиме о 09:05 та прибуватиме на станцію "Ворожба" о 12:30. Квиток у вагон другого класу коштує 125 гривень, першого — 174 гривні.

"Слобожанський експрес" прибув до Сум: графік руху

Зворотно з Ворожби експрес відправлятиметься о 13:19 і прибуватиме до Харкова о 17:04. Вартість квитків у зворотному напрямку така сама.

Що відомо

  • У складі "Слобожанського експресу" — дизель-поїзд виробництва Крюківського вагонобудівного заводу на Полтавщині й три вагони на 170 місць. Максимальна швидкість поїзда — 140 км/год.
На початок