У Китаї померла ймовірно найстаріша людина у світі у віці 135 років. Її вік непідтверджений

У Китаї померла ймовірно найстаріша людина у світі у віці 135 років. Її вік непідтверджений

У Китаї померла ймовірно найстаріша людина у світі у віці 135 років. Її вік непідтверджений
Фото: агентство Сіньхуа

У Китаї повідомляють про смерть Сіньцзяну Аліміхан Сеїті. Влада Китаю називала її найстарішою людиною у світі. За документами їй було 135 років.

Про смерть жінки повідомляє китайське агентство Сіньхуа.

Згідно з її документами, Сіньцзяну Аліміхан Сеїті народилася 25 червня 1886 року. Жінка померла 16 грудня 2021 року. У 2013 році Сіньцзяну Аліміхан Сеїті очолила список найстаріших людей Китаю за версією Китайської асоціації геронтології та геріатрії.

Але низка світових ЗМІ поставили під сумнів правдивість інформації про дату народження жінки. Зокрема, у своєму репортажі BBC писало, що записи про народження у віддалених регіонах Китаю у 19 столітті були надто недостовірними.

Сіньцзяну Аліміхан Сеїті була представницею уйгурської національної меншини. Серед уйгурів в Китаї існують сепаратистські настрої. А уряд КНР останнім часом все частіше чує звинувачення у дискримінації меншин, зокрема уйгурів.

Читайте також: ООН опублікує звіт про порушення Китаєм прав людини в регіоні Сіньцзян, де переважно живуть уйгури

А тому, як пише BBC, існує імовірність, що владі Китаю було вигідно мати підтримку цієї жінки. Дотепер найстаршою зареєстрованою особою була французка Жанна Калман. Вона померла у 1997 році у віці 122 років.

Читайте також

Правозахисники звинуватили Китай у геноциді уйгурів

Найстаріша жінка Європи одужала від COVID-19

Найстаріша жінка планети відсвяткувала 118-й день народження

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок