"Дія Сіті". Зеленський підписав закон про нові податки в ІТ-секторі

"Дія Сіті". Зеленський підписав закон про нові податки в ІТ-секторі

"Дія Сіті". Зеленський підписав закон про нові податки в ІТ-секторі
Запровадження нових префіксів значною мірою обумовлене потребами сфери інформаційних техологій. Фото: Depositphotos

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що регулює спеціальні умови оподаткування резидентів "Дія Сіті" та стимулюватиме розвиток IT-індустрії.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Так, цей документ передбачає запровадження особливого режиму оподаткування суб'єктів ІТ-індустрії, спеціальної моделі оподаткування доходів працівників цієї галузі та можливості обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин в ІТ-компаніях.

"Такі умови мають стимулювати діяльність компаній, що працюють у галузі інформаційних технологій, зокрема шляхом встановлення ефективного рівня податкового навантаження для сприяння детінізації розрахунків у сфері оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку", – зазначили в ОП.

Читайте також: Які податкові ставки діятимуть в "Дія City". Відповідає Мінцифра

Зокрема, на резидентів "Дія СітіЗгідно з пояснювальною запискою, "Дія Сіті" - середовище (екосистема), що стимулюватиме розвиток цифрової економіки, розробки в галузі передових технологій з високою доданою вартістю та формування економіки знань. поширюватимуться наступні особливості оподаткування:

  • можливість сплачувати податок на прибуток підприємств на особливих умовах – за принципом податку на виведений капітал;
  • оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів спеціалістів – резидентів "Дія Сіті" у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори за ставкою 5% у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквівалент 240 тис. євро за рік;
  • резидент "Дія Сіті" (якщо він відповідає встановленим вимогам) сплачуватиме єдиний соціальний внесок у розмірі мінімального страхового внеску на суму нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами.
  • передбачена гарантія стабільності протягом 25 років визначених умов оподаткування.

В Офісі президента переконані, що такі спецумови оподаткування стимулюватимуть розвиток інформаційних технологій та інновацій в Україні, дозволять збільшити інвестиції в ІТ-індустрію та створити нові робочі місця.

Що відомо

  • 15 липня Верховна рада схвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", необхідний для запуску проєкту "Дія Сіті".
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що ухвалення закону дозволить запровадити одну з найкращих систем оподаткування у світі та створити в межах проєкту умови для розвитку IT і креативних індустрій.
  • У Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що після запуску спеціального правового режиму "Дія Сіті" для ІТ-компаній діятимуть наступні ставки податків: ПДФО — 5%, військовий збір — 1,5%, єдиний соціальний внесок — 22% та податок на виведений капітал — 9%.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок