"Зайняли блокпости й затримували ДРГ". У Києві провели навчання резервістів тероборони

"Зайняли блокпости й затримували ДРГ". У Києві провели навчання резервістів тероборони

"Зайняли блокпости й затримували ДРГ". У Києві провели навчання резервістів тероборони
Територіальна оборона Тернопільської області

Близько 50 резервістів Дарницького батальйону територіальної оборони беруть участь у тактичних навчаннях в Києві. Відпрацьовують завдання з протидії диверсійно-розвідувальним групам, інженерної та мінно-вибухової підготовки.

Про це розповів заступник директора департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербіна у коментарі для Суспільного.

У Києві проходять навчання резервістів бригади територіальної оборони
Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

"Сьогодні проводяться тактичні заняття, протидія диверсійно-розвідувальним групам. Люди розосередилися по лісу, зайняли блокпости і намагаються затримати ДРГ. А інша частина резервістів виконує завдання за ДРГ. Наступної суботи це інженерна підготовка, мінно-вибухова, як протидіяти вибуховим пристроям", – розповідає Щербіна.

Читайте також: Протитранспортний рів, контрольно-слідова смуга, загородження – як охороняють кордон із Росією

Такі навчання для територіальної оборони в Києві проходять в середньому 1-2 рази на місяць, а деякі батальйони займаються щосуботи. Часто регулярність занять резервісти визначають самостійно.

У Києві проходять навчання резервістів бригади територіальної оборони
Фото: Каріна Бугайченко, Суспільне

"Усього в Києві шість батальйонів, але з прийняттям Закону "Про основи національного спротиву", такі батальйони повинні бути розгорнуті в кожному районі міста, тобто 10 батальйонів", – каже Михайло Щербіна.

Він розповідає, що з прийняттям закону про основи національного спротиву, планується збільшити особовий склад батальйонів територіальної оборони. Зокрема, планується збільшити чисельність кадрових військовослужбовців: офіцерів, сержантів та солдат. Також планується збільшити чисельність резервістів, якими доукомплектовуватимуться бригади. Згідно з планом, одна бригада має складатися з 5 тисячі осіб.

Читайте також: "Потрібно готувати тероборону": експерт про загрозу нападу Росії на Україну

Стати учасником територіальної оборони може особа, яка досягла 18 років, яка має задовільний стан здоров’я. Досвід військової служби є бажаним, але необов’язковим.

Бригади територіальної оборони складатимуться з кадрових військовослужбовців, які перебувають на військовій службі. Резервісти територіальної оборони займаються добровільно та безоплатно. Державних виплат резервістам наразі нема, оплачуються лише планові збори.

"Якщо проводяться планові збори, їх призиває військкомат, і тоді вони зберігають робоче місце, середній заробіток і є виплати від держави. А оскільки заняття проводяться зараз на безоплатній основі, резервіст приходить добровільно. Єдине, що здійснює держава – це видає форму, зброю, забезпечує боєприпасами, а ми як КМДА забезпечуємо перевезення, харчування, допомагаємо в організації таких занять", – розповідає Щербіна.

Читайте також: Як захищати країну без відриву від дому та роботи. Експерт — про бригади територіальної оборони

Нагадуємо, що 16 липня 2021 року Верховна рада ухвалила закон "Про основи національного спротиву". Закон набуде чинності 1 січня 2022 року. Він передбачає створення бригад територіальної оборони в кожному регіоні країни. Відповідно до плану, ці бригади скрадатимуться з резервістів, які будуть другим ешелоном спротиву у разі зовнішньої агресії та допомагатимуть Збройним Силам України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок